تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

ثبت رکورد استثنایی در ابتلا به کرونا!

محققان اسپانیایی برای اولین بار کارمندی جوان را در بخش مراقبت‌های بهداشتی شناسایی کرده‌اند که به فاصله ۲۰ روز دو بار به گونه‌های مختلف کرونا مبتلا شده است.

به گزارش نیواطلس، توالی‌یابی ژنومی نشان داد که اولین عفونت از نوع دلتا و دومین عفونت از نوع اومیکرون بوده که این کوتاه‌ترین فاصله ثبت شده رسمی بین ابتلاء به دو گونه ویروس کرونا محسوب می‌شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، مشروح نتایج این مطالعه موردی در کنگره اروپایی میکروبیولوژی بالینی و بیماری‌های عفونی آینده در پرتغال ارائه می‌شود و به جزئیات ابتلای یک کارمند زن ۳۱ ساله به کرونا می‌پردازد که ۱۲ روز قبل از اولین عفونت، سومین دوز واکسن کووید -۱۹ خود را تزریق کرده بود.

اولین عفونت از طریق آزمایش معمول کووید در بیمارستان در ماه دسامبر شناسایی شد. بیمار هیچ علامتی نشان نداد و توالی ژنومی تأیید کرد که عفونت از نوع دلتا بوده است.

پس از یک دوره قرنطینه ۱۰ روزه، زن به سر کار بازگشت و با علائم خفیف کرونا یعنی سرفه و تب در ۱۰ ژانویه ۲۰۲۲ مواجه شد. آزمایش دیگری دوباره نتایج مثبت را نشان داد و توالی ژنومی این بار نشان داد که عفونت از نوع اومیکرون است. محققان می‌گویند این امر نشان دهنده توانایی بالای سویه اومیکرون برای مقابله با سیستم ایمنی بدن انسان است.

منبع: مهر
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها