کد خبر 553826

واکسینه شدن بیش از ۳ میلیون نفر در استان تهران

زالی گفت: در تهران ۳ میلیون و ۱۸۰ هزار نفر تا به امروز واکسینه شده اند که ۷۱۵ هزار نفر آن‌ها دز اول و دوم را دریافت کرده اند.

حجم ویدیو: 3.03M | مدت زمان ویدیو: 00:01:38

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به آغاز کار مرکز تجمیعی جدید واکسیناسیون در شرق تهران اظهار کرد: همانطور که بار‌ها اعلام شده است یکی از موضوعات مهم برای مقابله با ویروس کرونا بحث توسعه و تسریع فرآیند واکسیناسیون عمومی است و در آینده مراکز واکسیناسیون متعدد دیگری در شهر تهران افتتاح خواهد شد.

او افزود:رییس جمهور شخصا به موضوع واردات واکسن ورود کردند و به نظرمی رسد روز‌های آینده خبر‌های خوشی را در زمینه بالا بردن حجمی واردات واکسن و تولید داخل داشته باشیم.

زالی درباره روند واکسیناسیون در تهران، گفت: خوشبختانه در تهران ۳ میلیون و ۱۸۰ هزار نفر تا به امروز واکسینه شدند که ۷۱۵ هزار نفر آن‌ها دز اول و دوم را دریافت کردند و  واکسیناسیون گروه سنی ۶۰ تا ۷۰ سال به عدد ۷۱.۵ درصد و در بالای ۷۰ سال به حدود ۷۰ درصد رسیده است.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران تصریح کرد:  اگر همین روند ادامه پیدا کند به زودی گروه‌های هدف ما در تهران واکسینه خواهند شد. در استان تهران ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار جمعیت داریم که ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر آن‌ها گروه‌های هدف هستند.

اوبا اشاره به اینکه به سرعت می‌توانیم زودتر از موعد مقرر گروه‌های هدف را پوشش دهیم، بیان کرد: خواهش من از همه این است که برای دریافت واکسن حتما نوبت گیری کنند تا از ازدحام جلوگیری شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر