کد خبر 532604

برای کاهش فشار خون از وان آب گرم کمک بگیرید

مطالعات گروهی از پژوهشگران آمریکایی نشان می‌دهد که حمام‌های گرم برای کاهش فشار خون به اندازه ورزش متوسط ​​روی دوچرخه مفید هستند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، پژوهشگران  حمام‌های گرم و سونا را با دوچرخه سواری متوسط ​​مقایسه کردند و پاسخ‌های فیزیولوژیکی مشابهی یافتند. با این حال، مهم است توجه کنیم که  حمام‌ها منجر به کاهش چربی، افزایش عضلات یا بهبود استقامت نمی‌شوند.

درواقع، محققان دریافته اند که وان حمام گرم می‌تواند از مزایای مشابه ورزش هوازی با شدت کم برخوردار باشد. پیش از این، سونا و حمام آب گرم، به کاهش خطر بیماری‌های قلبی عروقی مرتبط شده است. یک بررسی کوتاه جدید توسط دانشگاه کاونتری نشان می‌دهد که حمام گرم، مزایای بیشتری از ورزش متوسط ​​را نیز دارد.

بعد از چند دقیقه حضور  در حمام گرم یا سونا، احساس آرامش دلپذیری را تجربه می‌کنید، سپس ضربان قلب شما افزایش می‌یابد و احساس گرما و تعریق می‌کنید، احساساتی شبیه به پیاده روی، دویدن یا دوچرخه سواری.

محققان پاسخ‌های فیزیولوژیکی را بین گذراندن زمان مساوی در وان آب داغ و دوچرخه سواری با شدت متوسط ​​مقایسه کردند. آن‌ها سپس نتایج را  ارزیابی کردند.

نویسنده مطالعه، تام کالن بپ گفت که تمام مطالعات آزمایشگاهی موجود برای گرما درمانی اندک است و مطالعات بسیار کمی در مورد مقایسه ورزش و استفاده از وان‌های آبگرم، حمام‌ها و سونا وجود دارد. کالن گفت: "ما در مرحله تحقیق  هستیم، با این حال، اطلاعات کافی برای نتیجه گیری وجود دارد. "

آن‌ها دریافتند که درجه حرارت اصلی بدن و افزایش ضربان قلب برای هر دو گروه قابل مقایسه است و در اسکن سونوگرافی عروق بهبود‌های مشابهی در جریان خون، فشار خون و سطح گلوکز وجود دارد.

با این وجود دوچرخه سواری منجر به صرف انرژی بیشتر (یا کالری سوزی) می‌شود، در حالی که حمام این کار را انجام نمی‌داد. حمام به شما در از دست دادن چربی یا عضله سازی کمک نمی‌کند. حمام گرم به شما کمک نمی‌کند با ایجاد عضله و سوزاندن چربی ترکیب بدن خود را تغییر دهید، تراکم استخوان شما را افزایش نمی‌دهد و منجر به بهبود استقامت، قدرت یا تحرک نمی‌شود.

اما حمام گرم می‌تواند با کاهش التهاب و کمک به ماهیچه‌ها برای بهبودی، مکمل‌های یک رژیم ورزشی سالم باشد. همچنین نشان داده شده است که گرما درمانی برخی از مزایای ضد افسردگی را همانند ورزش دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر