کد خبر 526407

ارتباط سلامت روان و سلامت قلب در زنان مسن

یک بررسی روی زنان بالای ۶۵سال نشان می‌دهد که بین سلامت روان و سلامت قلب ارتباط وجود دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، کارولین کارنی، می‌گوید تحقیقات تیم تحت سرپرستی وی نشان می‌دهد ارتباطاتی بین سلامت قلب و سلامت روان در زنان ۶۵ ساله وجود دارد.

اما چرا ممکن است سلامت قلب که تا این حد به سلامت روان مرتبط است به طور خاص زنان ۵۶  ساله و بالاتر را تحت تأثیر قرار دهد؟

کارولین کارنی می‌گوید:《 فکر می‌کنم در اینجا چند مورد مهم وجود داشته باشد، اولین مورد این است که بیماری‌های قلبی زنان، بیشتر تشخیص داده می‌شود و در  مردان نیز ویژگی‌هایی مانند افزایش وزن، سیگار کشیدن یا انواع رفتار‌هایی که مردان معمولاً بیشتر از زنان انجام می‌دادند، موثر است. البته افزایش وزن و مساله دیابت نیز  مردان و زنان را تحت تأثیر قرار می‌دهد  و از آنجا که زنان امید به زندگی طولانی تری دارند، مشاهده خواهیم کرد که نسبت بیماری‌های قلبی به طور نامتناسبی بر زنان در آن گروه سنی تأثیر می‌گذارد. 》

علائمی که مردان با آن روبرو هستند متفاوت از علائمی است که زنان با آن روبرو هستند و بنابراین، درک مجدد در جامعه پزشکی از اینکه بیماری قلبی در زنان چگونه به نظر می‌رسد منجر به شناخت بالاتر زمینه‌های بیماری قلبی زنان می‌شود.

اگر زنان در کل رفتار‌های سلامتی بهتری داشته باشند، بیماری قلبی آن‌ها احتمالاً تا اواخر زندگی ایجاد نمی‌شود، در حالی که مردان، زودتر از زنان، علائم بیماری را نشان می‌دهند.

رژیم غذایی، ورزش، خواب، کاهش استرس و فشار خون و  کلسترول، موارد مهم در هر گروه سنی محسوب می‌شوند.

زنان به طور نامتناسبی تحت تأثیر بیماری همه گیر COVID-۱۹ قرار گرفته اند، به طور خاص مادران شاغل برای کمک به آموزش در خانه و نظارت بر فرزندان خود تحت فشارند. این موضوع نیز در نهایت روی سلامت یا عدم سلامت قلب موثر است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر