کد خبر 523299

مطالعه جدید؛

خطر کرونا برای زنان باردار و نوزدان بیشتر از حد شناخته شده قبل است

تحقیقات جدید نشان می‌دهد، زنان باردار آلوده به کووید۱۹ و کودکان تازه متولد شده آنها بیشتر از آنچه قبلا شناخته شده بود، با عوارض پزشکی مواجه هستند.

به گزارش رویترز، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، زنان باردار مبتلا به کرونا و نوزادانشان بیشتر از آنچه که تحقیقات قبلی نشان داده در خطر عوارض پزشکی هستند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، مطالعه‌ای که به تازگی توسط محققان دانشگاه آکسفورد صورت گرفته بیانگر آن است، زنان باردار مبتلا به کرونا بیشتر در معرض خطر عوارضی مانند زایمان زودرس، فشار خون بالا با خطر نارسایی عضو، نیاز به مراقبت‌های ویژه و مرگ احتمالی هستند.

براساس داده‌های به دست آمده، نوزادان متولد شده از مادران کرونایی سه برابر بیشتر در معرض خطر عوارض شدید پزشکی قرار می‌گیرند.

این بررسی در بیش از ۲۱۰۰ زن باردار در ۱۸ کشور انجام شده که در آن هر زن باردار مبتلا به کووید ۱۹ با دو زن غیر مبتلا که در همان زمان و در همان بیمارستان زایمان کرده‌اند، مقایسه شده‌اند و درنهایت مشخص شد، زایمان به روش سزارین ممکن است با افزایش خطر ابتلا به ویروس در نوزادان مرتبط باشد؛ به گفته محققان و با استناد به نتایج پژوهش‌های صورت گرفته، به نظر نمی‌رسد شیردهی خطر ابتلا نوزادان به کرونا را از مادر مبتلا به این ویروس افزایش دهد.

آریس پاپاجورجیو، یکی از از سرپرستان این بررسی و استاد طب جنین در دانشگاه آکسفورد گفت: زنان باردار مبتلا به کرونا ۵۰ درصد بیشتر از زنان بارداری که به این ویروس مبتلا نشده‌اند در خطر عوارض بارداری هستند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر