کد خبر 519116

تعطیلی ادارات دولتی و شرکت‌های خصوصی در شهرهای قرمز الزامی است

علاوه بر اصناف، تعطیلی جدی ادارات دولتی و شرکتهای خصوصی در شهرهای قرمز الزامی است. در غیر اینصورت سونامی چهارم کرونا هفته‌ها به طول می‌انجامد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، اپلیکیشن ماسک، تایید شده توسط وزارت بهداشت نوشت: در محدودیت های آذر ۹۹ که کمر موج سوم را شکست و روند بستری را در چند روز نزولی کرد، ادارات دولتی تعطیل بودند یا در صورت اضطرار حداقل تعداد کارمند حضور داشتند.  در محدودیت‌هایی که از فردا آغاز می‌شود ادارات دولتی حتی در شهرهای قرمز با یک سوم کارمندان باز هستند. این به معنای دادن چراغ سبز به شرکتهای خصوصی است.

بسیاری از مردم برای پیگیری کارهای اداری خود فرصت را مغتنم می‌شمارند ولذا مترو و اتوبوسهای شهری همچنان پر تردد خواهد بود.  تفاوت کلیدی دیگر، سرعت انتقال بالای ویروس انگلیسی است. در آذر ۹۹ ویروس غالب کشور همان نسخه اولیه چینی بود. 

سرعت وحشتناک افرایش بستری در موج چهارم که ۳.۷ برابر موج دوم و سوم است نشان می‌دهد برای اثرگذاری جدی باید اقدامات بسیار سختگیرانه‌تری نسبت به موج سوم انجام شود. بعضی از شرکتهای گردشگری و مسافربری در حال تبلیغ برای سفر هستند. در صورتی که اقدام جدی صورت نگیرد، تعطیلات پیش‌رو می‌تواند به موج جدید مسافرت منجر و مشکل را پیچیده‌تر کند.

 علاوه بر اصناف، تعطیلی جدی ادارات دولتی و شرکتهای خصوصی در شهرهای قرمز الزامی است. در غیر اینصورت سونامی چهارم کرونا هفته‌ها به طول می‌انجامد و باعث مرگ هزاران نفر از مردم خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۱

  یک سوم چیه؟مدیر ما گفته باید بیایم و ما در یک اداره دولتی در شهرستان هستیم.یا باید کامل تعطیل کنن یا این کارا جواب نمیده ارباب رجوع هم میاد و کارشو انجام میده چون ادارات بازن

 • چرا حرف بیخود میزنی
  ۱ ۰

  کجا ادارات 1/3 هستند کی رعایت کرده ؟ما سازمان غذا داروییم و منایع انسانی مجبور کرده کامل باشیم تازه مبتلایان هم میان هر چی هست از خود وزارت بهداشته که رعایت نمیکنه

 • نیما
  ۰ ۰

  ما هم خصوصی هستیم و مجبوریم کامل حضور داشته باشیم.