کد خبر 517134

معاون کل وزارت بهداشت تشریح کرد؛

نحوه حضور کارمندان در شهرهای نارنجی و قرمز

معاون کل وزارت بهداشت درباره نحوه فعالیت و حضور کارمندان در شهرهای نارنجی و قرمز از فردا (۱۴فروردین) خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، با اشاره به وضعیت رنگ بندی شهرهایی که اخیرا به دلیل بی توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی با طغیان بیماری مواجه شده و تغییر رنگ به نارنجی و قرمز داده‌اند، اظهار کرد: دستورالعمل‌های اجرایی در مناطق مختلف از جمله شهرهای نارنجی و قرمز منتشر شده است و این شیوه نامه مصوب ستاد ملی مقابله با کروناست.

معاون کل وزارت بهداشت بیان کرد: در شرایط کنونی و بر اساس آخرین مصوبات ستاد ملی کرونا در مناطق نارنجی یک سوم کارمندان مشاغل ضروری و مهم باید به صورت دور کاری کارهای محوله را انجام دهند؛ سایر ادارات هم باید نیمی از کارمندان به صورت دورکاری  کارهای خود را انجام دهند.

حریرچی در خصوص نحوه حضور کارمندان ادارات در مناطق و شهرهای قرمز افزود: براساس آخرین دستورالعمل ستاد ملی کرونا در این مناطق  در ادارات ارائه دهنده خدمات ضروری حضور کارمندان به نصف کاهش پیدا می‌کند و یک دوم کارمندان باید به صورت دورکار کارهای مربوطه را انجام دهند البته نحوه دورکاری کارمندان با موافقت مدیر هر قسمت خواهد بود.

معاون کل وزارت بهداشت اظهار کرد: در شهرهای قرمز و در سایر اداراتی که خدمات غیر ضروری ارائه می دهند، دو سوم کارمندان به صورت دورکار کارهای مربوطه را باید انجام دهند.

حریرچی در پاسخ به این پرسش که چرا برخی ادارات هنوز درباره نحوه فعالیت کارمندان خود برای فردا تصمیمی اتخاذ نکرده‌اند، گفت: به عنوان متولی بهداشتی کشور دستورالعمل‌های بهداشتی را ابلاغ می‌کنیم و در این باره باید دستگاه‌های مربوط تصمیم‌گیری کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۰

  عرضه واکسیناسیون که ندارین فقط بلدین آمار مرگ و میر بدین

 • طاهرنژاداملی
  ۲ ۰

  سلام،،،،پیگیری گنین،مدیران،شهرستانها،،برخی،ادارات،،ازپروتکل،پیروی نمیکنن..محموداباد،نور،،بابلسر،سرخ رود،ازشهرهای استان مازندران هستند،،مدیران،رعایت نمیکنن،،،لطفا،خواهشا،پیگیری بفرمایید

 • کارمند
  ۰ ۰

  متاسفانه مدیران بی وجدان برخی ادارات اجازه شیفت کاری را نمیدهند! جالبه که خودشون چه در نارنجی یا زرد هفته ایی 3 یا 4 روز بیشتر حضور ندارند، یکی شهر همدان را کنترل کنه.