کد خبر 515417

رییس جمعیت هلال احمر خبر داد؛

غربالگری بیش از ۳۳ هزار مسافر ورودی به کشور

رییس جمعیت هلال احمر از غربالگری بیش از ۳۳ هزار مسافر ورودی در مرزهای رسمی کشور و با تلاش امدادگران هلال احمر در ۱۳ روز گذشته خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، کریم همتی رییس جمعیت هلال احمر از غربالگری بیش از ۳۳ هزار مسافر ورودی در مرزهای رسمی کشور و با تلاش امدادگران هلال احمر در ۱۳ روز گذشته خبر داد و گفت: نزدیک به ۴ هزار تست pcr و بیش از ۷۷۰۰ تست فوری از ۳۳ هزار و ۷۸۵ مسافر نوروزی در مرزهای رسمی کشور گرفته شده است که از این تعداد ۳۰ نفر مشکوک به بیماری کرونا به قرنطینه منتقل شده‌اند.

وی در تشریح جزئیات اجرای طرح مشارکت در مراقبت بهداشتی از مسافران مبادی مرزی کشور به منظور مدیریت و کنترل بیماری کرونا گفت: با نظر ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، کنترل بهداشتی مسافران ورودی به کشور از مرزهای رسمی در ۱۶ استان و ۳۳ مرز زمینی، هوایی و دریایی بر عهده هلال احمر قرار گرفته و این طرح از روز ۲۰ اسفند ۹۹ در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر از ۳۳ مرز رسمی، ۲۳ مرز فعال بوده و نیروهای هلال احمر در این مرزها مستقر هستند، افزود: با تلاش امدادگران هلال احمر از آغاز اجرای طرح تا ساعت ۸ صبح امروز، سوم فروردین‌ماه، ۳۳ هزار و ۷۸۵ مسافر ورودی به کشور مورد پایش و غربالگری، تست کرونا و آزمایش PCR قرار گرفته‌اند.

رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه در این مدت از ۷۷۳۱ مسافر، تست فوری گرفته شده و ۳۹۵۸ مورد تست PCR نیز انجام شده است، افزود: از این تعداد ۳۰ نفر که مشکوک به بیماری کرونا بودند، قرنطینه شده‌اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر