کد خبر 513662

رییس علوم پزشکی اهواز خبر داد؛

محدودیت تخت‌های بیمارستانی در خوزستان

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به بستری بیش از ۱۷۰۰بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های خوزستان، گفت: بیمارستان‌ها برای تخت بستری دچار محدودیت هستند و با مشکلاتی مواجه هستیم بنابراین از مردم خواهش می‌کنیم همکاری کنند تا این وضعیت را کنترل کنیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، فرهاد ابول‌نژادیان اظهار کرد: در حال حاضر یک هزار و ۷۳۴ بیمار در بیمارستان‌های خوزستان بستری هستند که حدود ۴۲۰ نفر از این تعداد، در بخش‌های مراقبت ویژه تحت نظر هستند.

 وی افزود: به جز چهار شهری که از وضعیت قرمز خارج شدند، در دیگر شهرها رعایت پروتکل‌های بهداشتی به اندازه کافی نیست و همکاری لازم انجام نشده است بنابراین ممکن است وضعیت برخی از شهرها از نارنجی به قرمز تبدیل شود که تا ساعاتی دیگر این موضوع را ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام خواهد کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: با وجود وضعیت کرونا در استان خوزستان، روز شنبه تجمعات چند هزار نفری مراسم ختم در برخی از شهرستان‌های استان داشتیم؛ این تجمعات در شهری بوده که تا یکی دو روز گذشته قرمز بود و به تازگی نارنجی اعلام شد. این اجتماع موجب می‌شود یک هفته بعد مجددا وضعیت این شهر به قرمز تبدیل شود.

ابول‌نژادیان که در یک گفت‌وگوی تلویزیونی صحبت می‌کرد، افزود: بیمارستان‌ها برای تخت بستری دچار محدودیت هستند و با مشکلاتی مواجه هستیم بنابراین از مردم خواهش می‌کنیم همکاری کنند تا این وضعیت را کنترل کنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر