کد خبر 497409

رژیم غذایی ویژه برای سلامت مردان

فرقی ندارد که یک مرد ۲۵ ساله باشید یا ۴۵ ساله، در هر شرایطی داشتن یک رژیم غذایی غنی از مواد مغذی برای سالم ماندن، لاغری و حفظ قدرت مهم است. این بسیار مهم است که مردان خوراکی‌های مناسب برای سلامت خود را مصرف کنند. طبق انجمن قلب آمریکا (AHA)، مردانی که از وعده غذایی صبحگاهی صرف نظر می‌کنند، در مقایسه با مردانی که این کار را نمی‌کنند، ۲۷ ٪ بیشتر در معرض حمله قلبی یا مرگ بر اثر بیماری قلبی قرار دارند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، برخی خوراکی‌ها می‌توانند در حفظ سلامت مردان نقشی پررنگ ایفا کنند، این خوراکی‌ها می‌توانند شامل میوه‌ها و سبزیجات یا انواع گوشت باشد، شاید تصور کنید توجه به غذا چندان مهم نیست، اما اگر بدانید با مصرف برخی خوراکی‌ها می‌توانید از انواع سرطان یا بیماری‌های خطرناک مردانه پیشگیری کنید چطور؟

گوجه فرنگی

طبق یک مطالعه اپیدمیولوژی سرطان، نشانگر‌های زیستی و پیشگیری از سرطان پروستات در مردانی که هر هفته بیش از ۱۰ وعده گوجه فرنگی می‌خورند، ۱۸ درصد کمتر از مردان دیگری است که چنین الگوی تغذیه‌ای ندارند. همه این‌ها به لطف میزان بالای لیکوپن است، یک آنتی اکسیدان که با سموم مقابله و از DNA در برابر آسیب سلولی حفاظت می‌کند.

سبزیجات سبز رنگ

سبزیجات سبز رنگ سرشار از مواد شیمیایی و مواد مغذی مقابله با بیماری‌هایی ناشی از رشد سلول‌های سرطانی هستند. اسفناج، کلم پیچ، کاهو و دیگر سبزیجات سبز، مسیر تشکیل این نوع سلول‌های خطرناک را مسدود می‌کنند.

فلفل دلمه‌ای قرمز

ثابت شده است که لیکوپن، یک ماده مغذی گیاهی است که رنگ قرمز آن به میوه‌ها و سبزیجات منتقل می‌شود، این ماده، به کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات کمک می‌کند. برای استفاده از مزایای آن، چند بار در هفته سبزیجاتی مانند فلفل دلمه‌ای را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. لیکوپن حاصل از غذایی که با کمی چربی پخته می‌شود بهتر از غذا‌های خام بدون چربی در بدن جذب می‌شود.

زنجبیل

زنجبیل همراه با جینجرول، یک ترکیب مهارکننده سرطان دارد. این امر به ویژه در دفع سرطان روده بزرگ موثر است.

گل کلم

سبزیجات سفید، سرشار از ترکیبی به نام ایندول-۳-کاربینول هستند، که نشان داده شده است DNA شما را ترمیم و سرطان را خنثی می‌کند، بنابراین یک گزینه فوق العاده مثبت برای سلامت مردان محصوب می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر