کد خبر 492565
محققان بررسی کردند؛

احتمال فعال شدن سلول‌های خفته سرطانی پس از ابتلا به کرونا!

محققان در بررسی‌های جدید خود احتمال می‌دهند ویروس کرونا در فعال شدن سلول‌های سرطانی به دلیل ایجاد تب و افزایش دمای بدن تاثیر گذار باشد.

به گزارش روسیا الیوم،  پروفسور آنچا پارانووا از دانشکده زیست شناسی سیستماتیک در دانشگاه جورج میسون اظهار کرد: علائم ویروس کرونا، به دلیل التهاب طولانی مدت در برخی موارد، می‌تواند سرطان را بیدار کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران،  او بیان کرد: توموری که خفته بوده و رشدی ندارد، به دلیل دمای بالای بدن برای مدت طولانی، می‌تواند از غشای محافظتی خود خارج شده و شروع به گسترش بیشتر کند.

 
پارانووا افزود: در مقابل، ویروس‌هایی نیز وجود دارند که به اصطلاح سرکوب کننده تومور هستند و می‌توانند به کاهش سرعت توسعه سرطان و از بین رفتن کامل تومور کمک کنند.  اگر چنین اتفاقی بیافتد یک معجزه محسوب می‌شود؛ این ویروس‌ها بدون علائم نیستند و می‌توانند باعث تب شوند، درجه حرارت بدن را بالا ببرند و فرد را بیمار کنند، اما در نهایت و بعد از یک یا دو هفته، تومور آب شده و از بین می‌رود.
 
گروهی از دانشمندان ترکیه سپتامبر گذشته این فرضیه را مطرح کردند که مولکول "S-Protien" در ویروس کرونا با سلول‌های بافت عصبی درگیر در توسعه سرطان ارتباط دارد.
 
اما نیکولای ژوکوف یکی از اعضای هیات مدیره انجمن انکولوژی بالینی روسیه اظهار کرد: احتمال اینکه ویروس کرونا خود عامل سرطان باشد ضعیف است.
ارسال نظر