کد خبر 470226

زنان باردار چرا باید واکسن آنفلوآنزا بزنند؟

یک متخصص زنان و زایمان با بیان اینکه اگر زنان باردار دچار بیماری‌های تب‌داری شوند، خطراتی آن‌ها و جنین‌شان را تهدید می‌کند، گفت: در سه ماه اول بارداری خطر سقط جنین، در سه ماه دوم آن خطر زایمان زودرس و در سه ماه آخر بارداری مشکلاتی برای جنین به دلیل تب بالای مادر ممکن است پیش ‌آید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا؛ منصوره غفرانی در خصوص الزام استفاده زنان باردار از واکسن آنفلوآنزا اظهار کرد: همه زنان باردار باید واکسن آنفلوآنزا بزنند. با توجه به اینکه ایمنی بدن خانم‌های باردار پایین است و این روزها بالاجبار بیرون می‌آیند، باید این واکسن را تهیه کرده و استفاده کنند.

وی با بیان اینکه توصیه اکید ما این است که خانم‌های باردار واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند، ادامه داد: تاکنون محققان به این نتیجه نرسیده‌اند که این واکسن ضرری برای خانم باردار و جنین داخل شکم او داشته باشد.

غفرانی خاطرنشان کرد: توصیه من به خانم‌های باردار این است که تنها در صورت ضرورت از منزل بیرون بیایند. هنگامی هم که از منزل خارج می‌شوند، حتما ماسک داشته و از حضور در جمع‌های بیش از چهار نفر پرهیز کنند.

وی با تاکید بر اینکه زنان باردار باید در فضاهای بسته از ماسک استفاده کنند، بیان کرد: همه اقشار مختلف جامعه از شست‌وشوی مرتب دست‌ها غافل نشوند. همچنین بهتر است خانم‌های باردار در زمان مراجعه به مطب دکتر خود طوری وقت بگیرند که با افراد مختلف روبه‌رو نشده و منتظر نمانند.

این متخصص زنان و زایمان تصریح کرد: لازم است زنان باردار از حضور در میهمانی، دورهمی و تجمع‌ها خودداری کنند. خانم‌های باردار در این مدت رژیم خود را دقت و رعایت کنند و از سبزیجات و میوه‌های طبیعی و سالم استفاده کنند.

غفرانی گفت: مصرف فست‌فود علاوه ‌بر اینکه بار غذایی برای خانم‌های باردار ندارد، عوارض‌ زیادی برای آن‌ها به دنبال خواهد داشت. توصیه می‌شود در زمان بارداری استفاده از برخی مواد مصرفی محدود شود. نباید از یاد بر که استفاده مادر از نمک و نشاسته مشکلاتی برای جنین ایجاد می‌کند.

وی افزود: همچنین پیاده‌روی در فضای باز، خلوت و با هوای خوب به زنان باردار توصیه می‌شود. د مجموع لازم است خانم‌های باردار در مدت بارداری از رعایت نکات بهداشتی غافل نشوند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر