کد خبر 435080

آلودگی هوا انتقال ویروس کرونا را افزایش می‌دهد؟

با شیوع ویروس کرونا در جهان تحقیقات گسترده‌ای بر روی شرایط سرایت و انتقال این ویروس صورت گرفته‌است و در تازه‌ترین این تحقیقات مشخص شد آلودگی هوا هم می‌تواند منتقل کننده کرونا باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، تحقیق بر روی راه های انتقال ویروس کرونا اهمیت زیادی دارد و محققان تلاش می‌کنند با شناسایی کامل این راه‌ها مانع سرایت بیشتر کرونا به مردم شوند. تحقیقات تازه‌ای در ایتالیا بر روی راههای انتقال این ویروس صورت گرفته که نشان می‌دهد آلودگی هوا هم می‌تواند ناقل کرونا باشد.

این محققان هوای آلوده ایتالیا را مورد آزمایش قرار دادند و متوجه وجود ویروس در این ذرات شدند. ژنوم شناسایی شده در این ذرات آلودگی با نمونه‌های مشابه ویروس کرونا مطابقت دارد. این نتایج هنوز اعلام نکرده که ویروس موجود در آلودگی هوا توان ایجاد بیماری در انسان را دارد یا خیر.

این تحقیقات اثبات می‌کند که در صورت افزایش آلودگی هوا در شهرهای بزرگ و پر جمعیت احتمال ابتلا هم در افراد بالا می‌رود. همین موضوع محققان ایتالیایی را به این نتیجه رسانده که دلیل افزایش مبتلایان در شمال این کشور در مقایسه با جنوب آن، صنعتی تر بودن این نقاط است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر