کد خبر 422233

توصیه‌های ضد کرونایی

مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی استان کرمان به دیابتی های توصیه کرد: تا جایی که امکان دارد در مکان های شلوغ رفت و آمد نکنند، جایی که می روند فاصله مناسب را نسبت به افراد دیگر و به ویژه کسانی که علائم سرماخوردگی دارند(فاصله یک تا یک و نیم متر) رعایت کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، دکتر"علی اصغر عباسی"درباره وضعیت بیماران دیابتی با توجه به شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: آنچه که خیلی اهمیت دارد این است که اغلب دیابتی ها سن بالا دارند که یک ریسک فاکتور برای تشدید بیماری کرونا است و مسئله دیگر اینکه به خاطر دیابت، سیتسم ایمنی بدن این افراد ضعیف است.

وی افزود: خود کرونا به عنوان بیماری ویروسی علائمی مانند سرماخوردگی ایجاد می کند اما برخی افراد ریسک فاکتور بالا دارند که یک گروه از آنها دیابتی ها هستند.

عباسی تصریح کرد: بیمارانی که سیستم ایمنی آنها ضعیف است مانند مبتلایان به ایدز، افرادی که داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی استفاده می کنند و خانم های بادار از جمله گروه های دیگری هستند که ریسک فاکتور تشدید بیماری کرونا را دارند.

این پزشک عمومی بیان کرد: افراد دیابتی در مقابل کرونا ویروس علاوه بر مراقبت های عمومی مانند همه افراد، مقداری مراقبت بیشتری نیاز دارند.

وی به دیابتی های توصیه کرد: تا جایی که امکان دارد در مکان های شلوغ رفت و آمد نکنند، جایی که می روند فاصله مناسب را نسبت به افراد دیگر و به ویژه کسانی که علائم سرماخوردگی دارند(فاصله یک تا یک و نیم متر) رعایت کنند.

عباسی با اشاره به اینکه ویروس کرونا از طریق ترشحات دهانی و سرفه منتقل می شود و داخل هوا نشر پیدا نمی کند، افزود: افراد دیابتی باید نسبت به تماس با سطوحی که ممکن است آلودگی داشته باشد، مراقبت داشته و دست ها را مرتب بشویند.

مدیر انجمن دیابت استان کرمان بیان کرد: اگر افراد دیابتی به مراکز درمانی مراجعه دارند، حتما از ماسک استفاده کنند و در بقیه مکان ها نیازی به ماسک ندارند، مگر اینکه خودشان علائم سرماخوردگی داشته باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه در انجمن دیابت استان کرمان سعی کرده ایم برنامه های آموزشی را در زمینه کرونا ویروس داشته باشیم گفت: حدود ۵۵۰۰ بیمار عضو انجمن دیابت استان کرمان هستند که حدود ۴۰۰۰ نفر به صورت دوره ای و منظم به انجمن مراجعه می کنند.

عباسی تصریح کرد: خوشبختانه با توجه به تاکیدی که سیستم دارد که دیابت بیماری مزمن است و اصرار داریم فرد مبتلا به دیابت نباید فقط سرگرم مصرف دارو شود و تنظیم دارو و بررسی شرایط بدنی آنها اهمیت دارد؛ اعضا مراجعه می کنند و ویزیت دوره ای و آزمایشات دوره ای انجام می شود و تحت نظر هستند.

مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی استان کرمان گفت: سالانه بیش از ۱۰ هزار نفر ویزیت دوره ای داریم.

وی افزود: همچنین سالیانه حدود ۴۰۰۰ نفر بیمار دیابتی ارجاع به بخش های خصوصی برای بررسی عوارض را داریم و حمایت های مددکاری برای تعدادی از اعضاء صورت می گیرد که این خدمات رایگان و نیم بهاء ارائه می شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری