{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 419918

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد پیاده‌روی به میزان زیاد نمی‌تواند عاملی برای لاغر ماندن یا رسیدن به تناسب اندام باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد پیاده‌روی به میزان زیاد نمی‌تواند عاملی برای لاغر ماندن یا رسیدن به تناسب اندام باشد.

محققان هشدار می‌دهند که 10 هزار قدم در روز یک فرمول جادویی برای لاغر ماندن نیست؛ دانشمندان آمریکایی دریافته‌اند که هیچ مقدار پیاده روی نمی‌تواند به خودی خود از افزایش وزن جلوگیری کند.

این امر به این دلیل است که کالری که فرد دریافت می‌کند، در نهایت تصمیم می‌گیرد که وزن بالا یا پایین برود؛ با این حال پیاده‌روی برای مزایای سلامت جسمی و روحی توصیه می‌شود.

در حالی که وزارت بهداشت انگلیس پیاده‌روی را به شهروندانش برای لاغری توصیه می‌کند، محققان آمریکایی باور دارند این نوع از ورزش به تنهایی جوابگوی نیاز افراد برای رسیدن به تناسب اندام یا حفظ آن نیست؛ پیروی از سبک غذایی سالم و به طور کلی دنبال کردن زندگی سالم می‌تواند در کنار پیاده‌روی به سلامت جسمی و روحی افراد کمک کند.

متخصصان می‌گویند، در حالی که راه رفتن یک روش کارآمد برای سوزاندن انرژی است، مقدار کالری که فرد در هر روز می‌خورد تعیین کننده لاغری یا چاقی وی است.

 بروس بیلی، نویسنده اصلی این پژوهش گفت: ورزش به تنهایی  موثرترین روش برای کاهش وزن نیست.

ارسال نظر

  • ۰۹۱۳۹۷۲۸۴۰۵
    ۱ ۰

    کاملا درسته غیر از این هر نوع پیاده روی منجر به کاهش وزن نمیشه پیاده روی منجر به کاهش وزن میشه که بتواند ضربان قلب را به کار بندازد از اینرو پیاده روی با سرعت ۱۵۰گام در دقیقه توصیه میشه.پس پیاده روی و ورزش و تغذیه خوب و خواب واستراحت سه عامل کاهش وزن است

  • ناشناس
    ۰ ۰

    پیاده روی به همراه رژیم صحیح .

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری