کد خبر 418080

اشتباهات رایج در کاهش وزن

فرقی نمی‌کند نزدیک عید باشد یا هر زمان دیگری. بسیاری در شرایط مختلف تلاش می‌کنند وزن خود را کاهش دهند اما با وجود ورزش و تلاش‌های فراوان باز هم نمی‌توانند وزن خود را کم کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، «انتخاب» در ادامه نوشت: شما می‌توانید وزن خود را کاهش دهید اما نه با روش‌های عجیب و غریب بلکه با روش‌هایی ساده و رعایت نکاتی که چندان سخت نیستند

نوشیدنی‌های شیرین مصرف نکنید

یکی از مشکلات رایج بین همه کسانی که قصد کاهش وزن دارند، این است که نوشیدنی‌های شیرینی مثل نوشابه، آبمیوه و خوراکی‌های دیگر حاوی قند مصنوعی را مصرف می‌کنند. بسیاری بدون آنکه متوجه باشند، در طول روز، چای با قند، قهوه شیرین، آبمیوه و نوشابه می‌خورند و تصور می‌کنند چون همه قواعد رژیم و ورزش را رعایت می‌کنند، چاق نمی‌شوند. اما خوراکی‌هایی مانند نوشابه، قهوه شیرین یا چای و آبمیوه می‌توانند منجر به مصرف بیش از حد کالری و افزایش وزن بویژه در ناحیه شکم شوند. بهتر است به جای آبمیوه، آب آشامیدنی، آب سبزیجات و آب گیاهان تازه را بنوشید.

هنگام تماشای تلویزیون خوراکی نخورید

بسیاری از افراد عادت دارند هنگام تماشای تلویزیون خوراکی بخورند. مشکل از جایی شروع می‌شود که این افراد حین تماشای برنامه‌های تلویزیونی خوراکی‌های چرب و پر از قند می‌خورند؛ مثلا کیک، شکلات، پیراشکی یا چیپس و پفک.

خوراکی‌های تکراری نخورید

بسیاری در رژیم خود خوراکی‌های تکراری را جای می‌دهند. مثلا نوعی صبحانه، ناهار و شام مشخص با مولفه‌های مشخص. مثلا نان جو صبحانه، یک لیوان شیر، یک آبمیوه مشخص و مواردی مشابه. خوردن غذاهای تکراری بیش از حد باعث کاهش میزان متابولیسم بدن شما و جلوگیری از تنوع پروبیوتیک می‌شود. سیستم گوارشی شما با تغییر و ایجاد یکسری جدید از پروبیوتیک‌ها همراه با هر ماده غذایی جدید، میزان متابولیک شما را بهبود می‌بخشد. بنابراین خوراکی‌های تکراری، حتی اگر کم‌حجم باشند، در لاغری شما اخلال ایجاد می‌کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر