کد خبر 386873

رایج‌ترین دلیل ابتلا به سرطان اعلام شد

کارشناسان معتقدند غذای خانگی مفید ترین غذا برای سلامتی است و غذای بسته بندی شده می تواند تاثیر مضری بر بدن انسان بگذارد.

به گزارش اقتصادآنلاین، کارشناسان سازمان غیرانتفاعی Silent Spring Institute در آمریکا به این نتیجه رسیده اند که غذای بسته بندی شده و فست فود می تواند تاثیر مضری بر بدن انسان بگذارد چون حاوی پرفلوئور واکتان ‌سولفونیک اسید به انگلیسی ( Perfluorooctanesulfonic acid) است. کارشناسان معتقدند غذای خانگی مفید ترین غذا برای سلامتی است.

10106 نفر در تحقیقات انجام شده شرکت کردند. آنها درباره غذای خود طی 24 ساعت، یک هفته، یک ماه و 12 ماه اخیر زندگی خود تعریف کرده و همچنین آزمایش برای کشف میزان پرفلوئور واکتان ‌سولفونیک اسید  در خون خود را سپری کردند.

معلوم شد میزان پرفلوئورواکتان‌سولفونیک اسید  در خون کسانی که غذای خانگی می  خوردند، بسیار کمتر است و در نتیجه احتمال ابتلای آنها به سرطان و دیگر بیماری ها  اندک می باشد.

 به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه MedicalXpress، دانشمندان ثابت کرده اند که پرفلوئور واکتان ‌سولفونیک اسید می تواند باعث ابتلای انسان به بیماری های  سرطانی، امراض غده تروئید، تضعیف سیستم ایمنی، کاهش وزن در نوزادان و ناباروری شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر