{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 369697

کارشناس برنامه هپاتیت مرکز بهداشت استان یزد گفت: با توجه به اقدامات پیشگیرانه و مراقبت‌های بهداشتی، از سال ۹۰تاکنون نوزاد مبتلا به هپاتیت در استان یزد متولد نشده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، مهدی یاوری اظهار داشت: ۶۶۳ مادر مبتلا به ویروس هپاتیت B در استان در این مدت زایمان داشته‌اند که با اقدامات پزشکی و بهداشتی انجام شده، هیچکدام از کودکان متولد شده از این مادران به بیماری هپاتیت B مبتلا نشده‌اند.

وی افزود: اگر چنانچه خانمی باردار است باید درمان را تا پس از تولد نوزادش به تعویق بیندازد و در صورتی که خانم مبتلا قصد بارداری در آینده نزدیک داشته باشد باید قبل از شروع درمان با پزشک خود مشورت کند زیرا بین خاتمه درمان و شروع بارداری باید چندین هفته فاصله باشد.

یاوری تصریح کرد: مادران مبتلا به هپاتیت B باید در سه ماهه آخر بارداری تحت نظر پزشک از داروهای آنتی ویروس استفاده کنند همچنین تزریق واکسن در ۱۲ ساعت اول تولد، ماه اول و شش ماه پس از تولد از جمله اقداماتی است که برای نوزاد به دنیا آمده از مادر مبتلا به هپاتیت انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: کلینیک هپاتیت واقع در مرکز جامع خدمات سلامت نیکوپور برای تمامی بیماران شناسایی شده هپاتیت، تشکیل پرونده داده و مراحل درمانی آنها را با هزینه‌های کم و با تعرفه دولتی انجام می‌دهد.

بر اساس این گزارش، ششم مردادماه مصادف با ۲۸ جولای با عنوان روز جهانی هپاتیت نامگذاری شده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری