{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 355487

شاید استفاده مداوم از ترازو برایتان یک کابوس باشد اما خوب است بدانید که وزن‌کشی روزانه به کاهش وزن کمک می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، دانشمندان به این موضوع پی برده‌اند، افرادی که خودشان را به صورت روزانه وزن می‌کنند، کاهش وزن موثرتری دارند.

اگر شما هم جز آن دسته افرادی هستید که قصد دارند وزنشان را کم کنند، بهتر است بدانید که مشاهده کاهش وزن روزانه می‌تواند تشویقی باشد تا به روند رژیم‌تان ادامه بدهید یا اگر مجدد دچار اضافه وزن شده‌اید، بیشتر رعایت کنید، مثلا برنامه ورزش‌تان را ادامه دهید یا پرخوری احساسی و غذا خوردن هنگام تماشای تلوزیون را بهتر کنترل کنید.

طبق تحقیقاتی که در این زمینه توسط دانشگاه جورجیا صورت گرفت، با در نظر گرفتن یکسانی شرایط در کنار رژیم و ورزش، افرادی خودشان را وزن نمی‌کنند، در یک دوره‌ی دو ماهه به طور متوسط روزانه ۲/۲ کیلوگرم کمتر از کسانی که روی ترازو می‌روند، کاهش وزن دارند.

در واقع استفاده از وسیله‌ای مانند ترازو با اعلام وزن فعلی، علاوه بر آگاهی به هدف‌گذاری صحیح و اصلاح عادت‌های غذایی کمک می‌کند.

محققان عقیده دارند، از آنجا که مردم به تفاوت وزن فعلی با وزن هدفشان حساسند، مشاهده این تفاوت و کاهش روزانه‌ی آن در واقع آن‌ها را تشویق می‌کند تا به روندی که موجب کاهش وزن‌شان می‌شود ادامه دهند یا برنامه غذایی‌شان را تصحیح کنند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری