کد خبر 341949

چرا فست فود برای مغز خطرناک است؟

احتمالا تا به حال بارها و بارها در مورد عوارض فست فودها برای سلامتی خود خوانده اید، اما شاید تا به حال نمی دانستید که فست فودها برای مغز ما خطرناک هستند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، فست فودها می توانند باعث از بین رفتن قدرت عملکرد ذهنی شما شوند. اما این موضوع از کجا شروع می شود؟ فست فودها به شدت چرب و به عبارتی دقیق تر سرشار از چربی های مضر هستند. این چربی ها در مرحله نخست باعث چاقی و اضافه وزن شما می شوند.

در مرحله دوم تجمع چربی های مضر در بدن باعث می شود مواد مفید و مغزی به اندازه کافی به مغزتان نرسند. درواقع شاید بتواندر تعبیری گفت فست فودها مغز را دچار سوء تغذیه می کنند. متاسفانه یکی از خطرناک ترین عوارض فت فودها برای مغز از بین روفتن نورون ها است.

از دیگر عوارض رایج مصرف مداوم فست فودها آسیب رسیدن به حافظه افراد است. درواقع حافظه افراد با مصرف فست فودها دچار مشکلاتی می شود که می تواند مدت دار باشد.

بسیاری از افرادی که مرتب فست فود مصرف می کنند از فراموشی شکایت دارند. البته طبیعتا بسیار سخت است که فست فودها را برای همیشه ترک کنیم. اما بهتر است روی این موضوع نیز تمرکز کنیم که فست فودها را کمتر از گذشته مصرف کنیم.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری