کد خبر 339692

معرفی یک ورزش فوق العاده برای کمک به پارکینسون

برخی از پژوهش های جدید نشان داده که می توان بیماری پارکینسون را با کمک یک ورزش ساده یعنی پیاده روی کنترل کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، بر اساس پژوهش دانشگاه مریلند آمریکا ورزش با تردمیل تاثیر قابل توجه و کاملا محسوسی در بهبود وضعیت بیماران پارکینسون دارد.

بیماری پارکینسون یک بیماری عصبی است که موجب لرزش برخی از اندام های فرد بیمار، بروز اختلالاتی در حرکت، تکلم و کنترل اعضا می شود.

اما بر اساس پژوهش ها، حرکات آرام و پیوسته روی تردمیل نتایجی فوق العاده مثبت برای سلامتی افراد دارد. بخش مهمی از این ویژگی های مثبت را می توان در بهبود چشمگیر بیماری پارکینسون مشاهده کرد. در واقع از آنجایی که تردمیل قابلیت تنظیم سرعت و شیب را دارا است، فرد مبتلا به پارکینسون می تواند با سرعت کم  روی تردمیل راه برود. این ورزش نسبت به دویدن پرسرعت و حرکات و تمرینات مقاومتی برای مبتلایان به پارکینسون بسیار تاثیرگذار تر و مناسب تر است.

در این پژوهش بالغ بر 67 بیمار مبتلا به پارکینسون حضور داشتند و به سه گروه تقسیم شدند، هر سه گروه به مدت سه ماه، هفته ای سه بار ورزش کردند.

در نهایت نتایج به دست آمده از این تحقیقات نشان داد که راه رفتن با سرعت و شدت کم روی تردمیل به همراه ترکیبی از حرکات مقاومتی بدنسازی، تاثیر مثبتی بر بهبود بیماری پارکینسون دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری