کد خبر 325401

تاثیر الکل بر اندازه پروستات

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که تزریق مستقیم الکل به غده پروستات می‌تواند این غده را کوچک کرده و مردان را از رفتن به سرویس بهداشتی در طی شب بی نیاز کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، تحقیقات جدید نشان می دهد، با تزریق مستقیم اتانول به غده پروستات، از طریق راست‌روده، بیش از یک سوم اندازه این غده کاهش می‌یابد و فشار روی مثانه و آلت تناسلی مردان کم می‌شود. به این ترتیب با کوچک شدن این غده دیگر مردان طی شب به رفتن به سرویس بهداشتی نیاز پیدا نخواهند کرد. پزشکان معتقدند انجام این تحقیقات خبری خوب است و کاربرد آن مانند روشی است که "سرویس سلامت همگانی"( NHS) تاکنون از آن استفاده کرده است.

میلیون‌ها مرد انگلیسی و آمریکایی دارای پروستات بزرگ هستند و هنگام دفع ادرار با مشکل مواجهند. در این تحقیقات که توسط محققان دانشگاه "کاراکاس" ونزوئلا انجام شده است، از یک سرنگ با سوزن ۲۵ سانتی‌متری استفاده شد و تاثیر آن در کوچک کردن اندازه پروستات مانند داروهای موجود بود. اگر غده پروستان مردی بزرگ و متورم باشد، بر روی مثانه وی فشار ایجاد می‌کند و باعث می‌شود فرد مذکور طی شب چندین بار به تخلیه ادرار نیاز پیدا کند.

این در حالی است که در این وضعیت مجرای ادرار نیز مسدود می‌شود و شرایط برای دفع ادرار سخت‌تر می‌شود. "آلساندری رافئل" سرپرست این پروژه تحقیقاتی و متخصص اورولوژی اظهار کرد، کاهش اندازه پروستات با استفاده از "اتانول" بسیار کارآمد بود. تزریق اتانول به پروستات جایگزینی موثر برای روش‌های فعلی است و به جراحی نیاز ندارد.

محققان، این روش درمانی را روی ۶۰ مرد میانسال آزمایش کردند و ۹ بار الکل اتانول خالص را به پروستات این افراد تزریق کردند. نتیجه این گونه شد که پروستات این افراد به طور میانگین ۳۵ درصد کوچک‌تر شد. حدودا نیمی از مردان بالای ۵۰ سال انگلیسی که تعداد آن‌ها به ۲ میلیون نفر می‌رسد، دارای پروستات بزرگ هستند و ۴۵ هزار نفر از آن‌ها سالانه برای درمان این مشکل عمل جراحی انجام می‌دهند.

در آمریکا نیز تعداد مردانی که دارای پروستات بزرگ هستند، به ۱۴ میلیون می‌رسد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر