کد خبر 319361

داروی ضدسرطان، پارکینسون را درمان کرد

یک داروی آزمایشی که برای مقابله با سرطان ابداع شده، از قابلیت درمان بیماری پارکینسون هم برخوردار است و این امر موجب شگفتی و در عین حال خوشحالی دانشمندان شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس،  یک داروی آزمایشی که برای مقابله با سرطان ابداع شده، از قابلیت درمان بیماری پارکینسون هم برخوردار است و این امر موجب شگفتی و در عین حال خوشحالی دانشمندان شده است.

پژوهشگران دانشگاه آکسفورد با استفاده از یک داروی تجربی ضدسرطان به نام tasquinimod توانسته اند نشانه هایی از کاهش بیماری پارکینسون را در برخی افراد مبتلا مشاهده کنند.

داروی tasquinimod از توانایی بالایی برای مقابله با تومورهای سرطانی برخوردار است وبعداز کاهش این تومورها نیز باید تا مدتی مصرف شود. اما این دارو می تواند با تقویت برخی سلول های حیاتی بدن به کاهش فراموشی نیز کمک کند.

داروی یادشده برخی رفتارهای مخرب پروتئینی به نام HDAC4 را هم کنترل می کند. این پروتئین از طریق تحت فشار قراردادن برخی ژن ها، توانایی مغز برای به خاطرآوردن فرایندها و امور مختلف را کاهش می دهد.

داروی یادشده با بلوکه کردن HDAC4، جلوی این رویداد را می گیرد و از گسترش بیماری پارکینسون هم جلوگیری می کند. بررسی ها برای شناسایی دیگر توانمندی های داروی tasquinimod در جریان است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری