کد خبر 311994

پیشنهادی برای تقویت قدرت دفاعی بدن

هوا کم‌کم در حال سرد شدن است و فصل صحبت از تقویت دستگاه ایمنی در حال داغ شدن. با وجود اینکه سربازان دفاعی بدن تمام قد آماده حفاظت از بدن هستند اما شما نیز نباید دست رو دست گذاشته و این سربازان بی‌ادعا را تنها بگذارید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، سوپ پیاز و سیر یک غذای ایده آل برای افزایش قدرت دفاعی بدن است. سیر و پیاز دو ماده غذایی سرشار از ویتامین، مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان‌ها هستند.

ترکیب این دو ماده غذایی فواید زیادی برای بدن دارد. چون یک درمان طبیعی و قوی برای پیشگیری از برخی بیماری‌ها بوده و تغذیه‌تان را سالم‌تر می‌کند. در این مطلب در خصوص این سوپ و فواید آن بیشتر صحبت می‌کنیم.

سوپ سیر و پیاز

همان‌طور که می‌دانید داشتن تغذیه خوب و سالم پایه و اساس تقویت دستگاه ایمنی بدن و مبارزه با بیماری‌هاست.

سوپ پیاز و سیر نیز جزو غذاهایی است که شهرت زیادی در مقابله با برخی بیماری‌ها مانند سرماخوردگی و گریپ دارد.

سیر و پیاز خواص آنتی‌بیوتیکی دارند به همین دلیل دوست روزهای سرد سال محسوب می‌شوند.

پیاز یک خلط آور طبیعی است و اگر سرفه‌های شدیدی دارید به کارتان می‌آید. این ماده غذایی به باز و پاکسازی شدن مجاری تنفسی کمک می‌کند. پیاز قند خون را نیز تنظیم کرده و علائم گریپ را کاهش می‌دهد.

سوپ پیاز و سیر: فوایدی ویژه

سیر و پیاز خواص بی‌شماری دارند. تقویت سیستم ایمنی بدن یکی از مهم‌ترین خواص این دو ماده غذایی است. به طوری که قدرت ایمنی بدن را بالا برده و از بروز عفونت‌ها و بیماری‌ها پیشگیری به عمل می‌آورند.

 

در ادامه با جزئیات بیشتری به فواید این سوپ می‌پردازیم.

فواید پیاز

پیاز مانند یک ماده ضدالتهاب طبیعی عمل می‌کند. این ماده غذایی مفید خواص آنتی‌بیوتیکی و ضدباکتریایی دارد و با انگل‌های روده که در بدن انسان زندگی می‌کنند مقابله می‌کند. پیاز در کاهش فشارخون بالا مؤثر است و سموم بدن را دفع می‌کند.

پیاز باعث تحریک هضم غذا شده و از نفخ و یبوست پیشگیری به عمل می‌آورد. اگر می‌خواهید کلسترول خوب خونتان را افزایش دهید و در عین حال کلسترول بد خون پایین بیاید می‌توانید به پیاز اعتماد کنید.

پیاز یک خلط آور طبیعی است و اگر سرفه‌های شدیدی دارید به کارتان می‌آید. این ماده غذایی به باز و پاکسازی شدن مجاری تنفسی کمک می‌کند. پیاز قند خون را نیز تنظیم کرده و علائم گریپ را کاهش می‌دهد.

فواید سیر

سیر یک ضدالتهاب و آنتی‌بیوتیک طبیعی است و یک ماده ضدعفونی کننده و ضدباکتری محسوب می‌شود.

سیر باعث دفع ترکیبات سمی و فلزات سنگین از بدن می‌شود به این معنی که باعث پاکسازی بدن می‌شود.

این ماده غذایی رقیق کننده خون است و به کاهش کلسترول بد و فشارخون کمک می‌کند. سیر یک ماده فوق‌العاده برای سیستم تنفسی محسوب می‌شود و مانند یک اکسپکتورانت (خلط آور) طبیعی عمل می‌کند.

سیر باعث بهبود مشکلات کبدی و مشکلات گوارشی مانند کولیت و اسهال می‌شود. برای تسکین دردهای مفصلی می‌توانید به سیر اعتماد کنید. باید بدانید که سیر برای بیماران دیابتی نیز بسیار مفید است.

حرف آخر

این سوپ از ترکیبات ساده و طبیعی تهیه می‌شود و صرفاً مختص فصل سرما نیست. شما می‌توانید از این سوپ در طول سال نیز استفاده کنید. بدانید که ترکیب سیر و پیاز مکمل هم بوده و فواید هم را افزایش می‌دهند. بنابراین می‌توانید با خیال راحت از این سوپ استفاده کنید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر