کد خبر 311094

سرماخوردگی سراغ کدام افراد نمی‌رود؟

طبق تحقیقات انجام گرفته، افراد شاد، انسانهای سالمتری هستند.افرادی که شاد، سرزنده، آرام و سرشار از دیگر احساسات مثبت هستند کمتر به سرماخوردگی دچار می شوند

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شفاآنلاین، طبق تحقیقات انجام گرفته، افراد شاد، انسانهای سالمتری هستند.افرادی که شاد، سرزنده، آرام و سرشار از دیگر احساسات مثبت هستند کمتر به سرماخوردگی دچار می شوند.

طبق تحقیقات انجام گرفته، افراد شاد، انسانهای سالمتری هستند.افرادی که شاد، سرزنده، آرام و سرشار از دیگر احساسات مثبت هستند کمتر به سرماخوردگی دچار می شوند. حتی این افراد هنگام بیماری، شدت علائم کمتری از خود بروز می دهند.

تحقیقات اخیر بدون در نظر گرفتن ویژگی های شخصیتی چون خوش بینی، برون گرایی و عزت نفس موید این امر است. ضمنا سن شخص، نژاد، جنسیت، تحصیلات و شرایط جسمانی نیز تفاوتی ایجاد نمی کند.

محققان 193 داوطلب دارای سن 21 تا 55 سال را طی چندین هفته به منظور ارزیابی حالات و شرایط احساسی تحت نظر گرفته و سپس آنها را به راینوویروس (ویروس شایع سرماخوردگی) یا ویروس آنفلوانزا آلوده نمودند. پس از آن داوطلبان قرنطینه شده تا مبتلا شدن آنان به ویروس ها یا شدت آن بررسی شود.

اگرچه نتایج این تحقیق حاکی از آن بود که شادی با تقویت سلامتی در ارتباط است اما محققان برعکس این مسئله را تایید ننمودند. زیرا طبق تحقیقات به عمل آمده افراد دارای احساسات منفی چون افسردگی، نگرانی و خشونت بیش از دیگران نسبت به گرفتن سرماخوردگی تمایل نداشته اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر