{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 297610

محققان یک داروی خوراکی به نام ibudilast را مورد بررسی قرار داده اند که می تواند از تحلیل مغز بیماران مبتلا به ام اس جلوگیری کند.

به گزارش اقتصادآنلاین از اسپوتنیک، این دارو در آمریکا تایید نشده است ولی مدت هاست برای درمان آسم و سرگیجه در بیماران مبتلا به سکته مغزی در ژاپن استفاده می شود. نتایج نشان می دهد این دارو سرعت تحلیل رفتن مغز در بیماران مبتلا به ام اس را 48 درصد کاهش می دهد.

مولتیپل اسکلروزیس (MS) یک بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی پاسخ غیر متعارفی به سیستم عصبی مرکزی‌ (CNS) می دهد. سیستم عصبی مرکزی شامل مغز، نخاع و اعصاب بینایی است. در بیماری ام اس، سیستم ایمنی به میلین — غلاف چربی اطراف سلول های عصبی حمله می کند. میلین آسیب دیده سبب بوجود آمدن تصلب بافت (sclerosis) می شود که نام بیماری نیز از همین واژه گرفته شده است.

داروی های موجود معمولا در افرادی که به نوع پیشرونده مبتلا هستند کمک نمی کند. این مطالعه نشان می دهد داروی Ibudilast قادر به سرکوب التهاب ناشی از بیماری ام اس است و سرعت تحلیل رفتن (آتروفی) مغز را کاهش می دهد. محققان امیدوارند با استفاده از این دارو بتوانند عوارض ام اس به ویژه در نوع پیشرفته را کنترل کنند.

در حال حاضر حدود 2.5 میلیون نفر در سراسر جهان به این بیماری مبتلا هستند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری