{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 276068

محققان انگلیسی ماده‌ای ابداع کرده‌اند که می‌تواند به بازسازی مینای دندان و پیشگیری از پوسیدگی دندان یا حساسیت آن در آینده کمک کند.

به گزارش تلگراف، مینای دندان که بخش خارجی دندان را می‌پوشاند، سخت‌ترین بافت بدن است و می‌تواند در برابر درجه حرارت‌های زیاد، خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های اسیدی مقاومت کند و به دندان کمک می‌کند تا برای دهه‌ها در بدن باقی بماند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، اما مینای دندان برخلاف سایر بافت‌های بدن زمانی که از بین می‌رود قادر به رشد دوباره نیست و باعث بروز درد و از دست رفتن دندان در حدود 50 درصد از جمعیت جهان می‌شود.

اکنون محققان دانشگاه «کوئین مری» لندن می‌گویند که روش جدیدی برای رشد ماده «مینرالیزه» ابداع کرده‌اند که می‌تواند زمینه را برای بازسازی بافت‌های سخت مانند مینای دندان و استخوان هموار سازد.

دکتر شریف الشارکاوی دندانپزشک و نویسنده اول این مقاله گفت: این موضوع بسیار هیجان‌انگیز است زیرا سادگی و قابلیت پذیری پلت فرم کانی سازی فرصت‌هایی را برای درمان و بازسازی بافت‌های دندانی باز می‌کند.

کارشناسان معتقدند که کار آن‌ها که در مجله علمی Nature Communications منتشر می‌شود این پتانسیل را دارد که در روش‌های مختلفی در پزشکی بازساختی مورداستفاده قرار گیرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری