کد خبر 263083

مصرف قرص ژلوفن برای این افراد کشنده است

مصرف قرص های ژلوفن برای همه افراد مجاز و آزاد نیست.مصرف خودسرانه ی قرص ژلوفن می تواند عوارض جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

مصرف قرص‌های ژلوفن برای همه افراد مجاز و آزاد نیست. مصرف خودسرانه‌ی قرص ژلوفن می‌تواند عوارض جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

قرص ژلوفن

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، ژلوفن صورت کپسول‌های ۲۰۰ و ۴۰۰ میلی گرمی در بازار موجود است. در تکنولوژی جدید داروسازی تولید دارو‌ها به صورت ژله‌ای بسیار جا باز کرده است، زیرا تولید دارو‌ها به صورت ژله‌ای عوارض قرص را به حداقل می‌رساند و جذب دارو را سریع‌تر می‌کند.

مصرف ژلوفن در بالغین در امراضی، چون آرتریت، نقرس، درد‌های شدید قاعدگی و درد دندان صورت می‌گیرد.

آیا مصرف ژلوفن در بارداری مجاز است؟

به طور کلی توصیه می‌شود تمامی دارو‌ها در سه ماهه اول بارداری استفاده نشود؛ ژلوفن در دوران بارداری جز گروه B. است یعنی برای جنین ضرری ندارد، اما باید طبق دستور پزشک مصرف شود.

اما در ۳ ماهه سوم بارداری این دارو جزء گروه D. قرار می‌گیرد که نباید استفاده شود و مصرف آن باعث بروز اختلالات جنینی می‌شود.

این افراد نباید ژلوفن مصرف کنند:

– افراد مبتلا به آسم نباید از ژلوفن استفاده کنند.

– مبتلایان به فشار خون نیز نمی‌توانند از ژلوفن استفاده کنند چرا که حجم خونشان بالا می‌رود.

– افراد مبتلا به ناراحتی‌های خونی مثل هموفیلی و افرادی که مشکلات انعقادی دارند نیز باید از خوردن داروی ژلوفن پرهیز کنند.

– این دارو بر روی معده اثر می‌گذارد بنابراین اگر افرادی مبتلا به زخم معده باشند و یا کولیت داشته باشند نیز مصرف ژلوفن برایشان مضر است.

هشدار مصرف قرص ژلوفن در افرادی که مشکل کلیوی دارند:

–، چون دفع این دارو از طریق کلیه و به صورت ادرار است مبتلایان به ناراحتی‌های خیلی شدید کلیه نیز نباید از این دارو استفاده کنند همچنین کسانی که به ترکیبات آسپیرین حساسیت دارند نیز جزء موارد منع مصرف ژلوفن هستند.

– ژلوفن استامینوفن و همچنین دارو‌های ضد انعقادی تداخل دارویی دارد و نباید همراه این دارو‌ها استفاده شود.

– افرادی که دارو‌های آنتی دیابتیک استفاده می‌کنند نباید ژلوفن بخورند چرا که مصرف ژلوفن باعث افزایش اثر ضد قند داروهایشان می‌شود و افت ناگهانی قند و به دنبال آن بروز شوک را به همراه دارد.

– ژلوفن نباید همراه با دارو‌های ادرار آور استفاده شود چرا که کاهش اثر داور می‌شود.

– لازم است که مصرف ژلوفن به حداقل رسانده شود و حتماً زیر نظر پزشک تهیه شود و به صورت خود سرانه مصرف نشود تا مشکلات ناشی از مصرف خودسرانه این دارو از بین برود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • شیدا
    ۱ ۱

    من یه بار ژلوفن خوردم همه بدنم باد باد باد کرد منظورم اینه که همه جام کهیر زد چشمام از شدت باد کردن باز نمی شدن کم مون بمیرم پس خودسرانه مصرفش نکنید مثل من