{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 256095

مرکز ژنوم نیویورک با تحلیل وضعیت زندگی ۱۳ میلیون نفر از ساکنان اروپا و آمریکای شمالی اعلام کرد ژن خوب فقط ۱۶درصد در افزایش طول عمر، آن‌هم به میزان متوسط ۵ سال تأثیر دارد.

به گزارش دویچه‌وله، این پروژه بزرگترین شجره‌نامه در جهان است و قدیمی‌ترین اجداد این پروژه در حدود 500 سال پیش زندگی می‌کردند. این پروژه که توسط مرکز ژنوم نیویورک انجام گرفته، شامل پروفایل 13 میلیون نفر است که این جمعیت بیش از جمعیت کشور بلژیک است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، به طور متوسط در این مطالعه 11 نسل پیشین تمام افراد شرکت کننده مورد بررسی قرار می‌گیرد. اکثر افراد این شجره‌نامه اهالی آمریکا و اروپا بودند. در بسیاری از موارد، مهاجرت رخ داده است.

"جوآنا کپلانیس" (Joanna Kaplanis)یکی از محققان مرکز ژنوم نیویورک با همکاری محققان آمریکایی اطلاعات بیشتری را برای این شجره‌نامه جمع‌آوری کردند.

آنها در مجموع پروفایل 86 میلیون نفر سراسر دنیا که در وبسایت "شجره‌نامه تجاری" (GENi) ذخیره شده و در جستجوی اجداد خود بودند را مورد بررسی قرار دادند. در حال حاضر وبسایت شجره نامه تجاری اطلاعات بیش از 110 میلیون نفر را در پایگاه داده‌های خود دارد.

در این پروژه محققان تاریخ تولد، ازدواج و مرگ این افراد را مورد بررسی قرار دادند. این پروژه به منظور رسیدن به یک جد مشترک در بین این 13 میلیون فرد، می‌بایست شجره نامه 64 نسل پیشین آنها را مورد بررسی قرار می‌داد.

نحوه زندگی

این مطالعه چندین واقعیت جالب را آشکار ساخت. به عنوان مثال، مردم در اوایل عصر مدرن تحرک زیادی نداشتند. حتی در اواخر سال 1750، بیشتر آمریکاییان همسران خود را در شعاع 10 کیلومتری (6.2 مایل) پیدا می‌کردند و قبل از سال 1850، اکثر مردم با خویشاوندان خود ازدواج می‌کردند. افرادی که در سال 1950 متولد شده بودند بسیار مایل بودند برای پیدا کردن یک شریک مناسب، سفر کنند.

طول عمر

همچنین محققان دریافتند که ژن‌ها به تنهایی نقش اندکی در طول عمر یک فرد ایفا می‌کنند.

مقایسه‌های خانوادگی نشان داد که در 16 درصد موارد، ژن‌ها عامل اصلی زندگی طولانی بودند. پیش از این، این رقم تا 30 درصد بالاتر بود.

محققان از این پروژه نتیجه گرفتند که ژن‌های خوب می‌توانند عمر فرد را به طور متوسط تا پنج سال افزایش دهند.

"یانیو ارلیچ" (Yaniv Erlich)یکی از نویسندگان این مطالعه می‌گوید: این رقم خیلی زیاد نیست. مطالعات قبلی نشان داده بود که استعمال سیگار 10 سال طول عمر انسان را کم می‌کند. این بدان معنی است که برخی از انتخابات زندگی می‌توانند بسیار مهم‌تر از ژنتیک باشد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری