{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 417785

مدرس مهارت، دانش و رفتار گفت: باید قدردان همسر سالم خود باشیم، زیرا زندگی کردن با همسر شکاک و بدبین دارد به معنای مرگ تدریجی است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، فرج الله شولی ضمن تاکید بر اینکه می توان بهتر زندگی کرد، عنوان کرد: با تمرین می توانیم از تربیت و پرورش افکار منفی در ذهن جلوگیری کنیم و وارد دنیای زیبای دیگری شویم. 

وی افزود: بسیاری حرف ها شایسته جواب نیستند و مرگ و زندگی ما در قدرت کلام و رفتار ما نهفته است. 

این رفتارشناس خاطرنشان کرد: هر کسی می تواند زندگی شادی برای خود و خانواده ش مهیا کند و این حق را ندارد که به صورت مشروط، مثلا در صورت پولدار شدن و... راه فراری برای خود بهانه کند. 

مدرس مدیریت مهارت و رفتار اظهار کرد: پشیمانی برای کسانی که در حق دیگران ظلم و ستم کرده اند حتمی است. این قانون کائنات است که او را وادار به پشیمانی کند، شاید دیگران حتی متوجه این تنبیه کائنات هم نشوند.

وی در خصوص روابط زناشویی و بهبود آن بیان کرد: بگذاریم همسرمان هم نفس بکشد، آنقدر به همدیگر خرده نگیریم که این خرده گیری و بهانه جویی ها کم کم تبدیل به یک مشکل اساسی می شود و حتی می تواند به بددلی و بدبینی منجر شود چرا که در آن صورت مقصر اصلی خودمان هستیم چون مراقبت نکرده ایم.

شولی یادآور شد: این خیلی سخت و طاقت فرسا است که بتوانیم با خوبی و محبت کردن به کسی که اختلال شخصیت دارد امنیت بدهیم؛ شخصیت های شکاک و یا بدبین جز این دسته هستند.  

مدرس دوره های خودآگاهی، توانمندسازی و کارآفرینی با بیان اینکه باید قدردان همسر سالم خود باشیم، گفت: زندگی کردن با همسری که شخصیت شکاک و بدبین دارد به معنای مرگ تدریجی است. اگر خوب،  پاک و خدمتگذار هم باشید باز نمی توانید به او اطمینان بدهید و متاسفانه این افراد زندگی غیرقابل تحمل و وحشتناکی را تجربه می کنند. 

این رفتارشناس تاکید کرد: بعضی موقع محبت و فقط محبت و بعضی مواقع نیز فقط قاطعیت جواب می دهد، اما گاهی مواقع در زندگی رها کردن جواب می دهد؛ عدم تشخیص صحیح چنین موقعیت هایی به شما آسیب هایی می زند که شاید قابل جبران نباشند. 

وی ادامه داد: هر کس آزاد است که احمق باشد ولی با حماقت خود چنان هزینه ای برای اطرافیانش می تراشد که تاکنون تجربه نکرده اند. 

فرج الله شولی با اشاره به اینکه هیچ کس دشمن ما نیست گفت: وظیفه ما ادب، احترام، مثبت اندیشی و صبر در برابر حرف های نامربوط و تحریک آمیز است و تلاش کنید هرگز در بین اطرافیانتان عامل اختلاف اندازی و فتنه گری و حرف و کلام تحریک آمیز نباشید. 

مدرس دوره های خودآگاهی توانمندسازی تصریح کرد: تحت هیچ شرایطی ترس را در وجود خود راه ندهید و از هیچ چیز و هیچ کس نترسید چون ترس شما را می کشد.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بطور کلی امروزه آدم باید راحت باشه وگرنه به مخش خیلی فشارها میاد!

 • قدردان
  ۰ ۰

  با تشکر از متن زیبا وپر محتوای دکتر شولی.بنده دو همسر دارم وقدردادن هر سه آنها هستم خداوند به جناب شولی خیر دهد.

 • محمود الریناوی
  ۰ ۰

  السلام علیک یا دکتور الشولی
  انا احب خمسه النساء
  اگلک انت معلم..

 • احمدرضا شریفی نیا
  ۰ ۰

  الگوی من در چند همسری دکتر است

 • حمود
  ۰ ۰

  یا دکتور احسنتم

 • ترسیده
  ۰ ۰

  آقای دکتر توصیه می کنم برای عبرت گرفتن هموطنان در رابطه با راه های شیوع بیماری کرونا نیز مقاله ای درج نمایید. بسیار سپاسگذارم.

 • مهاتمات گاندی
  ۰ ۰

  من نیز در اصول تدریس از دکتر شولی الگو برداری کرده و اصل مقاومت را بر اساس بیانات ایشان استوار نمودم

 • مهند مهدی
  ۰ ۰

  البورفسور شولی انت معلم ... ولک انت معلم

 • مطلقه
  ۰ ۰

  جناب دکتر شولی بعد از خواندن این مقاله دوستم خواست قدررررررردن همسرش باشد ولی کار از کار گذشت و همسرش کرونا گرفت

 • اشرف سرخوش
  ۰ ۰

  استفاده نمودیم

 • تقی مجیدی کیا
  ۰ ۰

  دکتر شما را درک و انجا را ترک می کنم

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری