{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 408453

این اولین باری نیست که کایلی جنر، مدل معروف و ثروتمندترین دختر خودساخته جهان را به دزدی فرهنگی متهم کرده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین، پس از انتشار عکسی با موهای بافته از کایلی جنر، او را به دزدی فرهنگی متهم کرده‌اند.

بنا بر گزارش‌ها این ستاره نمایش‌های تلویزیونی واقع‌نما، عکسی را که عکاسان صنعت خوش‌پوشی لوکا و الِساندرو مورِلی در جریان یک طرح عکاسی از او گرفته بودند در اینستاگرام منتشر و سپس حذف کرده است.

این عکس را برادران مورِلی نیز در اینستاگرام منتشر کردند و به طور گسترده در فضای مجازی پخش شد.

به گزارش ایندیپندنت، استفاده جنر از این مدل مو که ریشه در فرهنگ سیاهان دارد و جزو سنت‌های آن‌هایی است که جنس موهایشان آفریقایی است، موجب انتقاداتی در فضای مجازی شده است.

یکی از کاربران توییتر نوشت: "این هم از دزدی فرهنگی ایشان. چندش‌آور است." شخص دیگری معتقد بود "به نظر من این کارش هیچ هم در حکم تحسین سیاهان نیست، چون هنوز هم به خاطر بافت موها به ما سیاهان به چشم "اقلیتی خاص" نگاه می‌کنند و به این خاطر گاهی شغل‌مان را هم از دست می‌دهیم، حال آن که از نظر بیشتر سفیدپوستان این فقط یک مدل مو است."

طراح چهره جنر، آریل تخادا در اینستاگرامش نوشت این مدل مو را برای مؤسس شرکت کایلی کازمتیکس طراحی کرده و در طراحی آن از مدل موی مشابه گوئن استفانی در نماهنگ "سمت جنوب" (South Side) الهام گرفته، که آهنگسازش موبی است.

Untitled

رِبِل ری که خواننده است از استفانی انتقاد کرد، چون انگار با استفاده از این مدل مو، به آن لطف کرده.

او نوشت: "وای خیلی خوشم آمد که زنی سفیدپوست، با پوست سفیدش، موهایش را این مدلی کرده و آن را به زن سفیدپوست دیگری تقدیم کرده. گرامی باد طلایی‌ترین دوران دزدی‌های فرهنگی در طول تاریخ نوین فرهنگ عامه !"

این اولین باری نیست که جنر را به دزدی فرهنگی متهم کرده‌اند.

 

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری