کد خبر 245839

در ٩ ماه نخست سال ٩٦ چند دختر و پسر متولد شده‌اند؟

رئیس سازمان ثبت احوال کشور از ثبت یک میلیون و ۱۴۰ هزار نفر ولادت در ۹ ماه سال جاری خبر داد.

حمید درخشان‌نیا گفت : از این تعداد حدود 586 هزار نفر پسر و بقیه دختر هستند و نسبت به مشابه سال گذشته حدود یک و نیم درصد کاهش ولادت داشته‌ایم.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، وی اضافه کرد: در نسبت جنسی متولدین هم ، پسرها بیشتر و میانگین سن مادران هم حدود 28 سال و پدران هم حدود 33 سال است که افزایش نشان می دهد.

درخشان‌نیا درباره آمارهای ازدواج و طلاق گفت : ازدواج و طلاق در کشور در برخی از ماه‌ها در کشور تغییر می‌کند و همه این موارد به صورت توصیفی دقیق نسبت سنجی شود.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور همچنین از تلاش برای تعیین تکلیف افراد بی شناسنامه در کشور خبر دادو گفت : بخشنامه‌ای تهیه و به استان ها مرزی ابلاغ شده است که این افراد باید هر چه سریعتر تعیین تکلیف شوند.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: سازمان ثبت احوال درباره افراد خارجی ماموریتی را ندارد ؛ سازمان به افرادی که از پدر و مادر ایرانی متولد می‌شوند یا از پدر ایرانی ؛ مدرک هویتی می‌دهد اما کسانی که خارجی هستند باید به اداره اتباع مراجعه کنند و نباید با تابعیت اشتباه بگیریم و کسانی که فاقد هویت هستند باید به اداره اتباع مراجعه کنند و برایشان کارت هویتی صادر می شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری