با این تغییرات جزیی، شادی و انرژی مثبت را در خانه جاری کنید

هر یک از ما آرزو داریم در خانه‌ای زندگی کنیم که راحت، آرامش‌بخش و دارای انرژی مثبت باشد. شاید تا به حال این جمله را نشنیده باشید، اما خانه‌ای که در آن زندگی می‌کنید می‌تواند سطح انرژی و سلامت روان شما را تحت تاثیر قرار دهد.

با این تغییرات جزیی، شادی و انرژی مثبت را در خانه جاری کنید

چند تغییر برای داشتن خانه ای شاد و خوش انرژی

به گزارش اقتصاد آنلاین، جریان انرژی در خانه، تا حد زیادی تحت تأثیر ساختار و دکوراسیون داخلی منزل است. در این متن  تلاش ما این است که ۲۴ نکته از اصلی‌ترین نکات دکوراسیون برای ایجاد انرژی مثبت در خانه را شرح دهیم. پس با ما همراه باشید.

۱. درب اصلی، اولین ورودی انرژی به خانه

درب اصلی خانه وظیفه‌ی هماهنگی و بهبود سطح انرژی داخلی خانه را بر عهده دارد. یک نکته اساسی را در کار گذاشتن درب خانه و جهت باز شدن آن همیشه مد نظر داشته باشید. باز شدن درب خانه رو به بیرون، باعث خارج شدن انرژی از منزل می‌شود. پس همیشه درب را در جهت عقربه‌های ساعت کار بگذارید.

معمولا درب‌های ورودی در یک راهرو یا لابی باز می‌شوند. مطمئن باشید راهرو یا لابی مورد نظر، به هیچ عنوان تاریک نباشد و تا جای ممکن با یک نورگیر، نور طبیعی را به محیط خانه وارد کند. چرا که نور خوب، جریان مثبت انرژی را تحریک کرده و تعادل و هماهنگی را در محل ایجاد می‌کند.

سعی کنید ورودی خانه‌ی شما همیشه تمیز و مرتب باشد. اگر این امکان برای شما وجود دارد، از قرار دادن جاکفشی در ورودی خانه پرهیز کنید. بهتر است جای جاکفشی را با یک گلدان پر از گل‌های سبز و شاداب، عوض کنید.

ورودی خانه، نماد ایجاد رزق و روزی خانه است. آن را شاداب، تمیز و مرتب نگه دارید.

۲. مرتب بودن خانه، شرط اصلی گردش انرژی

شادی و انرژی مثت در خانه

با منظم کردن و تمیز نگه داشتن خانه، می‌توان انرژی مثبت را به محیط داخلی وارد کرد. به هم ریختگی، انرژی را راکد می‌کند و مانع از جریان انرژی مثبت در خانه می‌شود. از نگهداری اشیاء شکسته، ترک خورده و آسیب دیده، خودداری کنید. کمدها، کشوها و چیزهایی را که دیگر استفاده نمی‌شوند، از فضای خانه دور کنید.

مراقب تار عنکبوت‌ها باشید و حداقل یک بار در ماه، گوشه و کنارهای خانه را از این تارها، خالی کنید. برای تمیز کردن کف خانه از شوینده‌های قوی با انواع معطرهای مصنوعی استفاده نکنید. مخلوط آب و نمک دریا نه تنها فضا را ضدعفونی می‌کند، که جریان انرژی را نیز روان‌تر خواهد کرد. این ترکیب ارتعاشات انرژی منفی را کاهش می‌دهد.

۳. ایجاد انرژی مثبت در خانه با تناسب در طراحی و ساخت

هر ساختمان و بنایی دارای سه نوع انرژی کیهانی، زمینی و ساختاری است. برای اینکه فضا را مثبت کنید و این سه نوع انرژی را در تعادل با یکدیگر قرار دهید، در اولین قدم، مرکز سازه را شناسایی کنید. پس از آن تلاش کنید طبق نقشه‌ی تعیین شده، جوری فضا را طراحی کنید که گوشه‌ی شمال شرقی خانه، همواره زنده نگه داشته شود تا بتواند مسیری را برای تبادل انرژی ایجاد کند. چرا که این منطقه‌ی جغرافیایی خانه، وجود انرژی کیهانی در فضا را تضمین می‌کند. انرژی ساختاری نیز با طراحی ساده و عدم درهم برهمی ساختار، ایجاد می‌شود.

۴. اتاق خواب‌، فضایی برای استراحت و تخلیه‌ی انرژی روزانه

آیا شما از جمله افرادی هستید که در اتاق خواب خود از آینه‌های پهن و بلند استفاده می‌کنید؟ پس سعی کنید حتما موقع خواب این آینه‌ها را بپوشانید. چرا که آینه، منعکس کننده‌ی انرژی‌هاست. شما زمان استراحت و رابطه‌ی جنسی، تمام تلاشتان را می‌کنید تا همه‌ی انرژی منفی که در طول روز از محیط بیرون دریافت کرده‌اید، تخلیه کنید. پس بهتر است که آینه‌ها پوشیده باشند و این انرژی منفی را به فضای داخل اتاق خواب منعکس نکنند.

بهتر است که اتاق خواب شما در بخشی از خانه قرار داشته باشد که نور صبح را دریافت می‌کند. بدون هیچ تردیدی در اتاق خواب از گیاهان آپارتمانی چون آلوئه‌ورا استفاده کنید. همیشه تخت خود را به خوبی مرتب کنید و باعث ایجاد انرژی مثبت در خانه شوید. هر روز صبح رختخواب خود را مرتب کرده و بالش و روتختی را در جای مناسب قرار دهید. بهتر است از رنگ‌های روشن برای ملحفه و رو تختی استفاده کنید.

نکات کلیدی دکوراسیون منزل برای ایجاد انرژی مثبت

 1. با توجه به چند نکته‌ی کلیدی و بدون هیچ هزینه‌ای می‌توانید انرژی مثبت را در خانه ایجاد کنید. فضای خانه محل امن شما است، پس آن را مثبت نگه دارید.
 2. هوای تازه و نور خورشید به ایجاد انرژی مثبت در خانه کمک می‌کند. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که پنجره‌های خانه را برای مدتی در صبح باز نگه دارید.
 3. در خانه نباید هیچ گوشه‌ی تاریکی وجود داشته باشد. اگر فضایی، از نور طبیعی خورشید برخوردار نیست، از نور مصنوعی استفاده کنید. روشن کردن نور در زمان مناسب از روز، می‌تواند باعث ایجاد انرژی مثبت در خانه و فضای زندگی شود.
 4. آکواریوم‌ها شبیه آب روان عمل می‌کنند و می‌توانند گردش انرژی را آسان کنند، به خصوص زمانیکه در قسمت شمال شرقی خانه قرار گرفته باشند. آکواریوم‌ها به زنده نگه داشتن این گوشه‌ی حیاتی خانه کمک می‌کنند. به یاد داشته باشید که فضای داخل آکواریوم را حتما تمیز نگه دارید و از انباشته شدن کثیفی در آن بپرهیزید.
 5. تا می‌توانید از طراحی ستون و یا مانع در فضای داخلی خانه پرهیز کنید. این موانع، باعث انسداد انرژی می‌شوند و حرکت را با مشکل مواجه خواهند کرد. به این نکته توجه کنید که گیاهان مرده و خشک شده نیز چنین خواهند بود. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که به جای گیاهان مصنوعی و خشک شده از نوع طبیعی و زنده استفاده کنید.
 6. سرویس‌های بهداشتی به سرعت انرژی منفی را جذب می‌کنند. پس به یاد داشته باشید که بلافاصله پس از استفاده از حمام و توالت، درب آن‌ها را ببندید. شیرهایی که نشتی دارند و صدایی که ایجاد می‌کنند، انرژی منفی زیادی را به همراه می‌آورند. در نتیجه اطمینان حاصل کنید که هیچ شیر آبی نشتی ندهد.
 7. از قرار دادن لباسشویی و داروها در آشپزخانه خودداری کنید. لباس‌های چرک و حس دردی که داروها به همراه دارند، حجم انرژی منفی زیادی را به همراه می‌آورند.
 8. زمان خواب، تمامی سیستم‌های الکترونیکی از جمله وا‌ی‌فای را خاموش کنید. زمانیکه از خواب بیدار می‌شوید نیز با یک آهنگ ملایم، فضای خانه را برای بیدار شدن آماده کنید.
 9. در انتخاب مبلمان خانه حتما دقت کنید که لبه‌های چوبی مبل تیز نباشند. در انتخاب رنگ نیز سعی کنید زیاد از رنگ‌های تیره مثل زرشکی، خاکستری و سرمه‌ای استفاده نکنید.
 10. از تقسیم‌بندی کف خانه بپرهیزید. به عنوان مثال، کف آشپرخانه را بالاتر از بقیه‌ی سطوح طراحی نکنید. برای گردش انرژی کف خانه، مانع ایجاد نکنید. خانه‌های دوبلکس درعین زیبایی، گردش انرژی را سخت می‌کنند.
 11. قاب عکس‌هایی که در خانه استفاده می‌کنید نقش برجسته‌ای در ایجاد حال خوب و انرژی مثبت دارند. توصیه‌ی ما این است که از آویختن تصاویری که تنهایی، فقر یا جنگ را نمایش می‌دهند جدا خودداری کنید.
 12. به جای به‌کارگیری خوش‌بو کننده‌های مصنوعی و صنعتی سعی کنید از نوع طبیعی آن مثل چوب صندل، دارچین و یا برگ اکالیپتوس استفاده کنید. زردچوبه به تقویت روحیه‌ی مثبت در خانه کمک می‌کند. آویزان کردن چوب زردچوبه در ورودی خانه نه تنها باعث ایجاد فضای مطبوع می‌شود بلکه باعث ایجاد رونق در کسب‌وکار شما نیز خواهد شد. انرژی مثبت را با این رایحه‌ها در منزل خود ایجاد کنید.
 13. به هیچ عنوان زباله‌ها را در ورودی خانه نگه ندارید. سعی کنید آن‌ها را هر شب قبل از خواب از خانه خارج کنید.
 14. همانطور که در متن گفته شد از نگه داشتن وسایل شکسته و خراب در خانه بپرهیزید. این موضوع در مورد لوازم آشپزخانه مثل کارد و چنگال اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.
 15. مروری بر کلیه‌ی لوازم خانه داشته باشید. اگر وسیله‌ای است که مدت زیادی مورد استفاده قرار نگرفته است، هر چه زودتر آن را از منزل خارج کنید. این اصل در مورد کمد لباس‌ها نیز صدق می‌کند.
 16. به هیچ عنوان درب ورودی با رنگ مشکی را انتخاب نکنید. اگر به رنگ تیره علاقه دارید سعی کنید از رنگ قهوه‌ای تیره استفاده کنید. اما پیشنهاد ما رنگ سفید و یا رنگ کرم روشن است.
 17. سعی کنید تلویزیون و لوازم الکترونیکی را در گوشه‌ی شمال شرقی خانه قرار دهید. چرا که روزانه بخش زیادی از اخبار تلویزیون، منفی و ناخوشایند هستند. گوشه‌ی شمال شرقی خانه می‌تواند متعادل کننده‌ی انرژی باشد.
 18. می‌خواهید ثروتمند شده و شانس برنده شدن در قرعه‌کشی را داشته باشید، پس از تابلوهای مناظری چون آبشارها، ماهی‌های قرمز و یا طاووس استفاده کنید. چرا که طبق باورها، ماهی، آبشارها و طاووس‌ها، بشارت‌دهنده‌ی ثروت و شانس هستند.
 19. از مجسمه‌ها، کتاب‌ها و یا تابلوهای مذهبی استفاده می‌کنید؟ سعی کنید آن‌ها را در ورودی خانه و در شرقی‌ترین قسمت قرار دهید.
 20. به مجسمه‌های چوبی علاقه دارید؟ ما به شما لاک‌پشت‌های چوبی را پیشنهاد می‌کنیم. آن‌ها را در قسمت جنوب شرقی خانه قرار دهید. انرژی مثبت ایجاد شده توسط این اجزا، باورنکردنی است.
 21. ساعت‌های از کار افتاده را از فضای خانه دور کنید و یا به سرعت آن‌ها را تعمیر کنید. چرا که ساعت‌ها وظیفه‌ی انتقال انرژی از یک مکان به مکان دیگر را بر عهده دارند. ساعت‌های راکد حرکت انرژی را با مشکل مواجه می‌کنند.

در نهایت

ایجاد انرژی مثبت در خانه و یا فضای کار، به شما کمک می‌کند که زندگی آرام‌تری را نیز تجربه کنید. ایجاد یک فضای شادتر، روشن‌تر و آرام‌تر، باعث می‌شود از زندگی کردن لذت بیشتری برده در نتیجه، انرژی بیشتری برای دیگر افراد خانواده صرف کرده و در نهایت خانواده‌ی شادتر و موفق‌تری داشته باشید. خوشبختانه، ایجاد فضای مثبت نیازمند هزینه و انرژی زیادی نیست. شما تنها با توجه به چند نکته کوچک می‌توانید انرژی مثبت نهفته در فضا را آزاد کرده و آن را روان کنید. از همین امروز در اولین اقدام، کلیه لوازم اضافی را از خانه خارج کنید و آنجا را برای دریافت حجم بالایی از انرژی مثبت آماده کنید.

 

منبع: دیجی کالا مگ
ارسال نظر
ارسال نظر