شلوغ ترین فرودگاه جهان کجاست؟

فرودگاه بین‌المللی دبی در سال ۲۰۲۱ عنوان شلوغ‌ترین فرودگاه جهان را برای هشتمین سال متوالی حفظ کرد.

شلوغ ترین فرودگاه جهان کجاست؟

 به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم ؛ فرودگاه بین‌المللی دبی در سال ۲۰۲۱ با افزایش ۱۲.۷ درصدیِ رفت و آمد مسافران سالانه خود که از پیش‌بینی‌ها پیشی گرفت و با گزارش در آمد سه ماهه چهارم حمایت شد، عنوان شلوغ‌ترین فرودگاه جهان را برای هشتمین سال متوالی حفظ کرد.

به نقل از نشنال نیوز،اپراتور فرودگاه‌های دبی در بیانیه‌ای اعلام کرد: این فرودگاه، پایگاه خطوط هوایی امارات و منبع درآمدی کلیدی برای دبی در سال گذشته بوده و ۲۹.۱ میلیون مسافر را جابجا کرده که از پیش‌بینی ۲۸.۷ میلیون مسافری فراتر رفته است.

پل گریفیث، مدیر اجرایی فرودگاه‌های دبی، گفت: علی‌رغم آشفتگی بی‌سابقه‌ای که میلیون‌ها نفر را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار داده است، ما بر بسیاری از موانع جدی بر سر راه بهره‌برداری از بزرگترین مرکز بین‌المللی جهان غلبه کردیم. این ... در مواجهه با تغییر ناگهانی مقررات سفر و نگرانی ها در مورد موج جدید کرونا به دست آمد.

طی سه ماه آخر سال گذشته میلادی، این فرودگاه ۱۱.۸ میلیون مسافر را جابجا کرد که ۷۷ درصد بیشتر از سه ماهه قبل بود. این آمار به افزایش ترافیک مسافر در سال گذشته کمک کرد.

این اولین بار از زمان شروع همه‌گیری ویروس کرونا و بیماری کووید-۱۹ بود که ترافیک سه ماهه این فرودگاه از مرز ۱۰ میلیون فراتر رفت.

بر اساس این گزارش، دسامبر با ۴.۵ میلیون مسافر شلوغ ترین ماه در سال گذشته میلادی بود.

دبی در ماه‌های اخیر جهش شدیدی را در صنعت گردشگری به ثبت رسانده که بخشی از آن ناشی از نمایشگاه اکسپوی ۲۰۲۰ بوده است.

اداره اقتصاد و گردشگری دبی پیشتر اعلام کرده بود که این امارت بین ژانویه تا دسامبر ۲۰۲۱ میزبان ۷.۲۸ میلیون بازدیدکننده بین‌المللی بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۲ درصد افزایش داشته است.

فرودگاه‌های دبی در حال حاضر پیش‌بینی می‌کنند تا پایان سال ۲۰۲۲، ۵۵.۱ میلیون مسافر در این شهر تردد کنند.

منبع: تسنیم
ارسال نظر

  • ناب
    ۰ ۰

    فرودگاه دوبی در بین ده فرودگاه پر رفت آمد جهان هم نیست! فرودگاه استانبول،هیترو لندن،پاریس و.. به ترتیب اول تا سوم هستند!😁

آخرین خبر ها