تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۱

چین و روسیه در ایران فرودگاه می سازند

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها اظهار داشت: با کشورهای چین و روسیه برای ساخت فرودگاه‌های جدید در ایران وارد مذاکره شده‌ایم و پس از مطالعات و مذاکرات مقدماتی، وارد مباحث فنی و تخصصی‌تر می‌شویم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، سیاوش امیر مکری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مدیریت، راهبری  ۵۳ فرودگاه کشور بر عهده شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری ایران است، اظهار داشت: امروز در تمام فرودگاه‌های کشور، پروژه‌های توسعه‌ای و تجهیز فرودگاه‌ها در راستای افزایش ایمنی پروازها را به اجرا رساندیم که در ۷ فرودگاه کشور ۱۲ پروژه خاص و مهم مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی در پاسخ به سوال  درباره مذاکرات با کشورهای چین و روسیه در راستای خرید تجهیزات و سیستم‌های ناوبری و فرودگاهی گفت: با کشورهای چین و روسیه برای ساخت فرودگاه‌های جدید در ایران وارد مذاکره شده‌ایم و پس از مطالعات و مذاکرات مقدماتی، وارد مباحث فنی و تخصصی‌تر می‌شویم.

امیرمکری در پاسخ  مبنی بر اینکه بارها اعلام کرده‌اید قصد ساخت فرودگاه‌های جدید را ندارید از این رو به طور مشخص درباره چه موضوعاتی با چین و روسیه مذاکره داشته‌اید، بیان کرد: پروژه‌های ساخت فرودگاه‌های جدید مربوط به ۲۰ تا ۲۵ سال آینده است و ما برای توسعه و ساخت فرودگاه‌های جدید تا ۲۵ سال دیگر با چین و روسیه به مذاکره نشسته‌ایم.

وی افزود: به طور قطع ما در آینده نیاز به فرودگاه‌های جدید و نیاز به فرودگاه‌های بین‌المللی با استانداردهای جهانی داریم.

منبع: ایلنا
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

  • حنیف
    ۰ ۰

    خیلی جالبه در کشوری که چند هزار کیلومتر خط ریلی کم هست و نود دردصد مردم اصلا توان تهیه بلیط هوااپیما را ندارن اینا دنبال ساخت فرودگاه هستند بنازم به شعورتون

دیگر رسانه‌ها