تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

هشدار کولاک برف در ۶ استان

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز ‌سه‌شنبه ۱۲ بهمن بارش برف و باران، وزش باد شدید و کولاک برف در چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شرق خوزستان، جنوب لرستان، نوار غربی اصفهان و شمال غرب فارس پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، صادق ضیاییان، درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: همان گونه که قبلا هم اعلام شد تا ظهر فردا، ۱۱ بهمن پایداری جو در اغلب نقاط کشور تداوم دارد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: بعدازظهر فردا سامانه بارشی از جنوب غرب وارد کشور می‌شود و در استان‌های چهارمحال و بختیاری، خوزستان، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد و غرب و جنوب اصفهان موجب بارش باران خواهد شد و در ارتفاعات نقاط ذکرشده و مناطق سردسیر زاگرس مرکزی بارش برف خواهیم داشت.

وی ادامه داد: این سامانه بارشی روز ۱۲ بهمن در چهارمحال و بختیاری، لرستان، اصفهان، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، ایلام، کردستان، کرمانشاه، زنجان، همدان، قم و استان مرکزی موجب بارش می‌شود ضمن آنکه این شرایط جوی در استان‌های یزد، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال کرمان و بوشهر، همچنین دامنه‌های البرز در استان‌های تهران، قزوین، سمنان و البرز نیز حاکم خواهد بود و در ارتفاعات بارش به صورت برف پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: بیشترین فعالیت این سامانه در شمال و شرق خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان، شمال غرب فارس و جنوب لرستان خواهد بود.

وی اظهار کرد: روز ‌سه‌شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۱۲ بارش برف و باران، وزش باد شدید، کولاک برف و پدیده مه‌ در چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه شرقی خوزستان، جنوب لرستان، نوار غربی اصفهان و شمال غرب فارس پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان ادامه داد: در این راستا ‌لغزندگی سطح جاده‌ها و اختلال در تردد، کولاک برف، کاهش دید، احتمال سقوط بهمن، مسدود شدن جاده‌های مواصلاتی برف گیر، افت فشار گاز و تاخیر و احتمال لغو پرواز محتمل است، که ‌توصیه‌ می‌شود ‌اجتناب از سفرهای غیر ضروری، همراه داشتن تجهیزات زمستانی از جمله زنجیر چرخ، مه شکن و سوخت کافی، توقف فعالیت‌های کوهنوردی و جابه‌جایی عشایر کوچ‌رو و آمادگی دستگاه‌های امدادی و مدیریت در مصرف انرژی در دستور کار باشد.

ضیائیان با بیان اینکه چهارشنبه ۱۴ بهمن بارش پراکنده در خراسان رضوی و شمال خراسان جنوبی داریم، گفت:‌ روز پنجشنبه در اغلب مناطق کشور جوی آرام حاکم خواهد بود.

وی بیان کرد: روز جمعه ۱۵ بهمن سامانه بارشی از غرب وارد کشور می‌شود و در این مناطق موجب بارش باران و ارتفاعات برف خواهد شد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا صاف تا قسمتی ابری، در برخی ساعات وزش باد پیش‌بینی می‌شود و روز سه شنبه آسمان تهران ابری و بارانی است، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۱۰ درجه و ۳ درجه خواهد بود.

ضیائیان اضافه کرد: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۵ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و زنجان با کمینه دمای ۹ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: روز آینده در ۱۲ مرکز استان کمینه دما صفر و زیر صفردرجه خواهد بود.

 

منبع: فارس
این مطلب برایم مفید است
۱ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها