کد خبر 572981

ساخت دو میلیون واحد مسکونی امسال آغاز می‌ شود

در پی انتشار برخی محتوای تقطیع شده از سخنان وزیر راه و شهرسازی مبنی بر اینکه «قرار نیست سالی یک میلیون مسکن بسازیم»، وزارت راه و شهرسازی اطلاعیه‌ای به همراه صوت اظهارات وزیر راه و شهرسازی را منتشر کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در پی انتشار برخی محتوای تقطیع شده از سخنان رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی، مبنی بر اینکه قرار نیست سالی یک میلیون مسکن بسازیم، الام می‌شود برای اینکه به اهداف و برنامه‌های تعیین شده برسیم امسال به جای شروع ساخت یک میلیون واحد مسکونی، ساخت دو میلیون واحد را آغاز می‌کنیم.

مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی وزارت راه و شهرسازی برای اطلاع و آگهی مخاطبان، متن کامل و صوت این بخش از سخنان وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران را برای اطلاع و تنویر افکار عمومی منتشر می‌کند.

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران در حاشیه مراسم معارفه معاون وزیر و مدیر عامل شرکت راه‌آهن، بیان کرد: مطابق قانون جهش تولید مسکن و هم خواست دولت، بنا است که در چهار سال، چهار میلیون مسکن ساخته شود. خوشبختانه  قانون بسیار خوبی در مجلس به نام قانون جهش تولید مسکن در مجلس تصویب و حدود یک ماه گذشته ابلاغ شده است که این قانون می‌تواند کمکی بسیار بزرگی برای صاحبخانه‌دار شدن مردم انجام بدهد.

وی افزود: این یک میلیون مسکن به این معنی نیست که سال اول یک میلیون ساخته شود و سال دوم یک میلیون ساخته شود. شما می‌دانید که ساخت مسکن در کشور معمولا یکسال و نیم طول می‌کشد. برای اینکه به ساخت چهار میلیون مسکن در چهار سال برسیم باید شروع کارمان با بیش از یک میلیون مسکن باشد که در شورای عالی مسکن در ۱۰ روز پیش با حضور رئیس‌جمهور اعلام کردیم که ما در فاز اول ساخت حدود دو میلیون مسکن را شروع خواهیم کرد که مقدماتش فراهم شده و  تفاهم‌نامه‌های آن با دستگاه ها امضا شده و الان عملیات اجرایی آن را آغاز خواهیم کرد. ‌

طبق اعلام پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در حالی که وزیر راه و شهرسازی از آغاز احداث دو میلیون واحد مسکونی در سال جاری خبر داده، رسانه سعودی صهیونیستی با تقطیح سخنان وی در شبکه‌های اجتماعی به نقل از رستم قاسمی اعلام کرد که قرار نیست سالی یک میلیون مسکن بسازیم.

ارسال نظر