کد خبر 572979
معاون راه‌های روستایی سازمان راهداری؛

۸۱ درصد راه‌ های روستایی کشور آسفالت شده است

معاون ساخت و نگهداری راه‌های روستایی و فرعی سازمان راهداری و حمل ‌و نقل جاده‌ای جاده‌ای با اشاره به اینکه در حال حاضر از ۲۶۲ روستای البرز، ۲۴۱ روستا آسفالت شده است، افزود: ۲۱ روستای این استان با ۱۰۳ کیلومتر راه، هنوز آسفالت نشده‌اند که ۵۵ کیلومتر آن مربوط به شهرستان طالقان می‌شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، خداداد مقبلی روز سه شنبه ۲۷ مهرماه در حاشیه سفر یک روزه به البرز و بازدید از پروژه‌های در دست اقدام راه‌های روستایی استان اظهار کرد: میانگین ضریب برخورداری کشور از راه‌های روستایی آسفالته حدود ۸۱ درصد است.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به وضعیت راه‌های روستایی البرز گفت: میانگین ضریب برخورداری استان البرز از راه‌های روستایی ۹۲ درصد است که خوشبختانه این آمار از میانگین کشوری بالاتر است.

این مسئول بیان کرد: در حال حاضر طالقان کمترین ضریب برخورداری از راه‌های روستایی آسفالته را در بین شهرستان‌های استان دارد که باز هم در مقایسه با میانگین کشوری در جایگاه بهتری قرار دارد.

مقبلی با تاکید بر اینکه برای ساخت راه‌های روستایی طالقان نیاز است تا مسئولان استانی برای توزیع اعتبارات، این شهرستان را در اولویت قرار دهند، گفت: اگر این مهم تحقق یابد به زودی همه روستاهای این شهرستان نیز از نعمت راه آسفالته برخوردار خواهند شد.

معاون ساخت و نگهداری راه‌های روستایی و فرعی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به اینکه در حال حاضر از ۲۶۲ روستای البرز، ۲۴۱ روستا آسفالت شده است، افزود:  ۲۱ روستای این استان با ۱۰۳ کیلومتر راه، هنوز آسفالت نشده‌اند که ۵۵ کیلومتر آن مربوط به شهرستان طالقان می‌شود.

ارسال نظر