کد خبر 554376

مدیرکل فرودگاه‌ های خراسان‌ خبر داد؛

کاهش ۵۶ درصدی پروازهای فرودگاه مشهد

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان‌ رضوی از کاهش ۵۶ درصدی پروازهای داخلی و جابه‌جایی مسافر در این فرودگاه در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا؛ محمود امانی بنی روز سه‌شنبه افزود: دیروز ۳۶ پرواز ورودی داخلی با سه هزار و ۴۲۰ مسافر و ۳۷ پرواز خروجی داخلی با سه هزار و ۴۷۸ مسافر در این فرودگاه انجام شد که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه در تیرماه ۵۶ درصد کاهش دارد.

وی خاطرنشان کرد: همجنین روز گذشته هفت پرواز ورودی خارجی با ۶۵۷ مسافر و هفت پرواز خروجی خارجی با هزار و ۶۷ مسافر در این فرودگاه انجام شد که تعداد پروازهای خارجی نیز نسبت به مدت مشابه در تیرماه  ۲۲ درصد کاهش داشته است.

امانی اضافه کرد: نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این فرودگاه و توسط شرکت‌های هواپیمایی افزایش یافته و دستورالعمل‌های فاصله فیزیکی ابلاغی ستاد ملی کرنا با جدیت پیگیری می‌شود.

پیش از شیوع ویروس کرونا روزانه ۴۰ هزار مسافر از طریق فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد جابه‌جا می‌شدند.

این فرودگاه ۵۴۰ هکتاری پس از فرودگاه مهرآباد تهران، دومین فرودگاه پرترافیک کشور است که به طور میانگین روزانه ۱۸۰ پرواز و در زمان اوج مسافرتها تا ۲۵۰ پرواز ورودی و خروجی در آن انجام می‌شود.

دبیر کارگروه مراقبت و درمان کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هم‌اکنون شمار بستری‌شدگان کرونا در بیمارستان‌های استان خراسان رضوی به ۹۰۰ نفر در روز افزایش یافته است.

علی‌اصغر انجیدنی افزود: متاسفانه همچنان شاهد افزایش تعداد مبتلایان، بستری شدگان و فوتی های ناشی از  کرونا در مشهد و استان خراسان رضوی هستیم.

وی بیان کرد: هم اکنون سه هزار و ۷۷۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستانهای استان خراسان رضوی بستری هستند که ۲ هزار و ۸۷۰ نفر از آنها مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است که علاوه بر کلانشهر مشهد ۱۵ شهرستان دیگر خراسان رضوی را زیر پوشش دارد.

وی خاطرنشان کرد: تعداد بیماران بستری در بخش مراقبتهای ویژه خراسان رضوی به بیش از ۶۰۰ نفر رسید که ۸۰ درصد آنان در مشهد زیر درمان قرار دارند.

وی ادامه داد: این در حالی است که هم اکنون ۹۵ درصد تخت های آی.سی.یو در استان خراسان رضوی اشغال است.

۲۷ شهرستان خراسان رضوی در وضعیت قرمز، پنج شهرستان در وضعیت نارنجی و یک شهرستان در وضعیت زرد شیوع ویروس کرونا قرار دارند.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۶۵۵ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹۸ هزار و ۴۸۳ نفر رسید.

در این مدت ۴۱ هزار و ۱۹۴ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که ۵ هزار و ۴۴ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴ میلیون و۴۶۷ هزار و ۱۵ نفر رسید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر