کد خبر 549913

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

قیمت دلاری هر مترمربع مسکن در شهر تهران

در تیر ماه قیمت دلاری هر مترمربع مسکن به ۱۲۲۷دلار رسید.

به گزارش اقتصادآنلاین، میانگین قیمت دلاری هر متر مربع مسکن در شهر تهران طی دو دهه گذشته حدود ۱۱۵۸ دلار بوده‌است. در تیر ماه امسال قیمت دلاری هر مترمربع مسکن به ۱۲۲۷ دلار رسید.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید

photo_2021-08-01_16-19-56

طراحی اینفوگرافیک: شبنم نعیمی

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۱

  نرخ خونه اصفهان؟متری چنده؟

  • ناشناس
   ۰ ۰

   بیشتر از تهران.

 • ناشناس
  ۱ ۰

  عه!

 • حسن بان
  ۰ ۰

  اکثر کسانی که در کار ساخت و ساز املاک هستند؛ سود حسابداری را با سود اقتصادی اشتباه میگیرند. جالب است که مالیات هم بر اساس سود حسابداری (که درون اش تورم است و نه خلق ارزش ساخت) شناسایی می شود. (یعنی سود حسابداری ناشی از تورم ایجاد شده توسط دولت؛ باید به عنوان مالیات به دولت برگردد) و این افتضاح است.

  اون وقت یه عده اقتصاد‌ندان می‌گویند ساخت و ساز ملک باعث تورم است و آدرس غلط می دهند، در حالیکه تورم ناشی از ذات سیاست های پولی است و داروغه ناتینگهام یه سکه میزنه تو ظرف ملت تا تتمه پول شون رو هم مالیات بگیره)

  در همین نمودار؛ خانه ۱۰۰ متری شما در سال ۹۰ متری ۱.۱۵۰ دلار ۹۰۰ تومنی بوده است؛ (چون قدرت اقتصادی ایران بابت صادرات نفت و درآمد اقتصاد ایران دلاری است؛ دلار در قدرت خرید مردم و ارزش دارایی ها مهم است) و در سال ۱۴۰۰ همان ملک (بدون در نظر گرفتن استهلاک) شده متری ۱.۲۲۰ دلار ۲۶.۰۰۰ تومنی ...

  پس ملک با توجه به قدرت اقتصادی خیلی تغییر نکرده؛ بلکه اقتصاد و قدرت خرید مردم در این ۱۰ سال و ۲۰ سال پوکیده تر شده است.

  نتیجه اخلاقی و مثبت: پول های جدید دیجیتال را بر اساس زمین و ملک تعریف کنیم، آنگاه تورم ناشی از سیاست های پولی بر روی قدرت خرید اثری نمی گذارد و ذات پول stable می شود. این پیشنهاد، نکته و توضیح دارد.
  #یوزپول #ملکباما #بورس_املاک #پول #ارز #مسکن
  #proptech #digitalmoney #uzcoin #melkbama #blockchain #crypto