کد خبر 529406

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

چه کسانی وام ۳۰۰میلیونی مسکن می گیرند؟

در حالی قرار است تسهیلات ۳۰۰میلیون تومانی مسکن از ابتدای خرداد ماه پرداخت شود که هنوز هیچ جزییاتی در این خصوص اعلام نشده است.

اقتصاد آنلاینسیده زهرا محمودی؛ در روزهای اخیر خبری مبنی بر پرداخت تسهیلات ۳۰۰میلیون تومانی مسکن، در فضای مجازی دست‌ به دست می‌شود؛ زمان پرداخت این تسهیلات اول خرداد ماه اعلام شده و با وجود اینکه تنها چند سه روز تا آغاز خرداد باقی مانده ، اما هنوز جزییات دقیقی در خصوص این تسهیلات اعلام نشده است.

تسهیلات ۳۰۰میلیونی نامشخص!

هرچند اخبار منتشرشده مبنی بر آن بود که تسهیلات ۳۰۰میلیون تومانی ساخت مسکن از ابتدای خرداد ماه پرداخت خواهد شد، اما گفته می‌شود که مبلغ تسهیلات و سقف آن هنوز مشخص نیست و شورای پول و اعتبار مبلغ تسهیلات را مشخص خواهد کرد!

بانک‌ها از تصمیمات وزارت راه مطلع هستند؟

همچنین معاون وزیر مسکن در مصاحبه خود اعلام کرده بود که تمام موسسات مالی اعتباری و بانک‌ها، شامل اجرای این طرح هستند و ابلاغیه اختصاص تسهیلت به ساخت مسکن را دریافت کرده‌اند؛ اما برخی از مخاطبان با مراجعه به بانک‌ها با بی‌اطلاعی بانک از این تصمیم مواجه شده‌اند.

بازپرداخت تسهیلات چند ساله است؟

به نظر می‌رسد هدف از رداخت این تسهیلات رونق و افزایش تولید در بازار مسکن بوده است؛ همچنین باتوجه به آنچه تاکنون انتشار یافته، تسهیلات ۳۰۰میلیون تومانی مسکن، قابل انتقال و واگذاری اعلام شده و بازپرداخت آن را نیز ۲۰سال عنوان کرده‌اند؛ اما برای تعیین میزان اقساط و.. باید منتظر ماند و دید رقم این تهسیلات برای هر یک از واحدها چه قدر خواهد بود.

چه کسانی مشمول دریافت تسهیلات ساخت مسکن هستند؟

پرداخت تسهیلات مسکن بدون محدودیت و استفاده از آن حتی برای ساکنین بافت‌های فرسوده نیز بلامانع اعلام شده است. براساس اعلام معاون وزیر مسکن، مقرر شده تا یک میلیون و ۲۰۰هزار واحد مسکونی شهری و روستایی از تسهیلات مسکن برخوردار شوند و از این تعداد ۴۰۰هزار واحد برای واحدهای روستایی و ۸۰۰هزار واحد هم برای واحدهای شهری در نظر گرفته شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • امیر
  ۳ ۱

  به هر که میپرستید قسمتان میدهم نظر قبلی مرا به گوش مسئولین دلسوز برسانید

 • ناشناس
  ۸ ۰

  وام کدوم وام من که تا حالا وامی ندیدم ۱۰۰ تومن وام بخوایبدین ۵۰در صد سود میکشین اونم اگه بدین

 • ناشناس
  ۱۱ ۰

  دروغ دورغ دروغ دیگ خجالت بکشین فقط گم شین

 • ناشناس
  ۱۰ ۱

  لذت می برید اینقد قیمتهای مسکن اعلام می کنید شرم اور مملکتی که خرید یه اپارتمان بشه ارزو

 • مخدومی
  ۵ ۰

  اگه برای طرح مسکن ملی هم این ۳۰۰ رو اختصاص بدن خوب میشه

 • سیاوش گودرزی
  ۱ ۰

  ۳۰۰ میلیون برای هر واحد؟

 • ناشناس
  ۶ ۰

  شما که وام نمی دید پس بی جا می کنید وعده ی دروغ به مردم می دین

 • قنبر
  ۱۱ ۰

  این تسهیلات هم برای امثال ما افراد عادی نیست اینهم مال افراد بخصوص شناخته شده فرزندان روسا و مدیران و خودشان است فقط بنام مردمه، اصلا شرایط را طوری تنظیم میکنند که ماها نتونیم نزدیکش بشیم

 • ناشناس
  ۵ ۰

  شما نمیخواد وام بدید،امثال ما خونه نمیتونن اجاره کنن چه برسه به اینکه بخرن با این شرایطی که واسه مردم درست کردید،مگه ۱۲۰ میلیون کم پولیه که تو منطقه نبرد باهاش نمیشه خونه اجاره کرد؟؟؟؟؟

 • ناشناس
  ۴ ۰

  اره واقعا کجا به ما این وامها را میدن من خودم چهار تا بچه دارم الان هیچ جا خونه بهمون نمیده میگن جمعیتتون زیاد خدا وکیلی الان تکلیف منو بچه هام چیه

 • شهره احمدی
  ۱ ۰

  با سلام و احترام باتوجه به اینکه برای واحدهایی که در ساخت آن از تکنولوژی های نوین استفاده می شود درصد چندان بالایی از ساخت و سازهای فعلی را در بر نمی گیرد جهت رونق ساخت وساز چه بهترست افزایش تسهیلات ساخت مسکن برای مالکان خصوصی جهت مسکن شخصی که در حال حاضر نیمه تمام هست صرفا برای کسانی که از فناوری نوین استفاده کردند نباشد ممنون