کد خبر 529288

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

خانه در محله تهرانپارس تهران چند؟

آپارتمان‌های نوساز محله تهرانپارس از متری ۳۰ الی ۳۵میلیون تومان شروع شده و تا متری ۶۰میلیون تومان هم می‌رسد.

اقتصاد آنلاینسیده زهرا محمودی؛ تهرانپارس یکی از محله‌های تهران در منطقه4 و 8 شهرداری این شهر است؛ این محله به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می‌شود و قیمت مسکن در قسمت شرقی این محله پایین‌تر از قسمت غربی آن است. تهرانپارس دارای 4فلکه، 60کوچه و 11خیابان بوده و واحدهای هر منطقه قیمتی متفاوت دارد.

یکی از کارشناسان مشاور املاکی که در تهرانپارس فعالیت دارد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین اظهار داشت: قیمت مسکن در این محله برای واحدهای نوساز از متری 30 الی 35میلیون تومان شروع می‌شود و تا متری 60میلیون تومان هم می‌رسد. امکانات ساختمان، متریال مورد استفاده در آن، طبقه، نور و... از عواملی است که در تعیین قیمت دقیق دخالت دارد. برای مثال واحدی 120متری و نوساز در تهرانپارس غربی متری 40میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

وی در خصوص قیمت مسکن برای واحدهای قدیمی اظهار داشت: واحدهای قدیمی این محله نیز از متری 25میلیون تومان شروع می‌شود و سن بنا و سایر عوامل یادشده در قیمت این واحدها موثر است و نمی‌توان رقمی دقیق برای این واحدها مشخص کرد. مثلا یک خانه 130متری و 10ساله در بلوار اردیبهشت متری 30میلیون تومان قیمت گذاشته شد؛ این در حالی است که قیمت یک واحد 130متری و 5ساله در فلکه سوم متری 45میلیون تومان قیمت خورد.

این کارشناس مشاور املاک در پاسخ به این پرسش که قیمت‌ها در ماه‌های اخیر در این محله چه وضعیتی داشته توضیح داد: قیمت مصالح ساختمانی افزایش داشته و به همین دلیل نمی‌توان گفت که قیمت‌ها کاهش می‌یابد؛ مسکن تنها در رکود قرار می‌گیرد و برای یک بازه زمانی قیمت‌ها کاهش می‌یابد که اکنون نیز چنین است؛ پس از پایان رکود قیمت مسکن دوباره به روال قبل بازخواهد گشت؛ چراکه مصالح نه تنها کاهش قیمت نداشته بلکه افزایش قیمت هم داشته است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر