کد خبر 524233

مسوول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها خبر داد؛

رشد آمار تردد خودرو در جاده‌ها

مسوول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها گفت: در حال حاضر محور هراز و ۸ جاده دیگر از جمله جاده پونل-خلخال، محور‌‌ خرم‌آباد-پلدختر، جاده شهداد-نهبندان و محور شمشک-دیزین، به دلیل کاهش ایمنی در مسیر، مسدود است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، ایمان محرابی نیا ، در تشریح آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور‌، بیان کرد: بر اساس اطلاعات بیش از 800 دستگاه دوربین نظارت تصویری و 2300 دستگاه سامانه ترددشمار برخط، در حال حاضر اغلب جاده‌های کشور باز است و تردد در آن‌ها به روال عادی جریان دارد.

* بارش پراکنده در برخی از محورهای استان های گیلان و مازندران/ هراز مسدود است

وی درباره وضعیت ترافیکی جاده‌های شمال اظهار کرد: در حال حاضر در محورهای فیروزکوه و کندوان‌، آزادراه تهران - شمال و آزادراه قزوین - رشت تردد در مسیر رفت و برگشت، تردد روان است.

مسوول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها یادآو‌ر شد: محور هراز در استان‌های مازندران و تهران از روز هفت‌ اردیبهشت تا اطلاع بعدی ‌به دلیل نبود ایمنی کافی‌، مسدود ‌است‌.

محرابی‌نیا با بیان اینکه در محورهای تهران - شمال بارش و مداخلات جوی خاصی نداریم، از‌ بارش پراکنده باران در برخی از محورهای استان های گیلان و مازندران خبر داد

*‌ آزادراه تهران-کرج کماکان پرترددترین جاده کشور ‌

وی گفت: در شبانه‌روز گذشته بیشترین تردد جاده‌ای در آزادراه تهران-کرج با 116 هزار تردد و آزادراه کرج-قزوین با 115 هزار تردد، آزادراه کرج-تهران با 100 هزار تردد، ثبت شد.

* افزایش ترافیک جاده ها/ ثبت بیشترین تردد بین ساعات 18 تا 19

مسوول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها بیان کرد: کل تردد ثبت شده در شبانه‌روز گذشته در جاده‌ها‌ بر اساس آخرین اطلاعات حاصل از رصد ‌2318 دستگاه ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری، نسبت به روز قبل 2 درصد افزایش‌ نشان می‌دهد، در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها 17.7 درصد، بیشترین تردد بین ساعات 18 تا 19 و کمترین تردد بین ساعات 3 تا 4 صبح ثبت شد.

*‌ انسداد محور شهداد-نهبندان و جاده گنج نامه-تویسرکان

محرابی‌نیا یادآور شد: در حال حاضر جاده پونل-خلخال، جاده گنج نامه-تویسرکان، محور‌‌ خرم‌آباد-پلدختر، جاده قزوین - همدان در کیلومتر 110 و محور فرعی شمشک-دیزین، به دلیل کاهش ایمنی در مسیر، مسدود است.

وی افزود: همچنین جاده رامیان-اولنگ-شاهرود در استان‌های گلستان و سمنان، محور فرعی رویان - گلندرود و بلده در استان مازندران و محور شهداد-نهبندان به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر