کد خبر 522788

آپارتمان‌های کمتر از قیمت میانگین پایتخت

آخرین گزارش رسمی بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن شهر تهران نشان می‌دهد میانگین هرمترمربع آپارتمان مسکونی در پایتخت به ۳۰ میلیون و ۲۷۰ هزار تومان رسیده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از دنیای اقتصاد؛ البته آن‌طور که جزئیات این گزارش و همچنین بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد بخش زیادی از معاملات خریدو فروش ماهانه با قیمتی کمتر از میانگین قیمت مسکن شهر تهران در هرمترمربع منعقد شده‌اند.

به طوری که در آخرین ماه سال گذشته که میانگین قیمت مسکن در شهر تهران از مرز ۳۰ میلیون تومان گذشت بیش از ۶۱ درصد معاملات خرید و فروش ثبت شده در مناطق مختلف شهر تهران، با قیمتی کمتر از ۳۰ میلیون تومان در هرمترمربع ثبت شده‌اند.

جزئیات گزارش بانک مرکزی حاکی از آن است که در آخرین ماه از سال گذشته، واحدهای مسکونی در دامنه قیمتی ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان به ازای هر مترمربع بنا با سهم ۱۶ درصد، بیشترین سهم از تعداد معاملات ماهانه پایتخت را به خود اختصاص داده‌اند. همین‌طور دامنه‌های قیمتی ۲۰ تا ۲۵ میلیون و ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان، به ترتیب با سهم‌های ۷/ ۱۵ و ۶/ ۱۳ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

مشاوران املاک در مناطق مختلف شهر تهران نیز عنوان می‌کنند بخش عمده معاملات محدود خرید و فروش که در این روزها در بازار مسکن در حال انجام است بیشتر مربوط به واحدهای مسکونی با قیمت کمتر از ۳۰ میلیون تومان در هرمترمربع اختصاص دارد.

ارسال نظر