کد خبر 520257

وزیر راه و شهرسازی پاسخ داد؛

علت لغو پروازهای چارتری چیست؟

وزیر راه گفت: لغو پرواز‌های چارتری در راستای حفظ حقوق مردم رخ داده است و نباید با پیش خرید، صندلی‌های پرواز به هر نرخی فروخته شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سوال یکی از نمایندگان درباره لغو پرواز‌های چارتر گفت: این اتفاق در راستای حفظ حقوق مردم رخ داد. مفهوم پرواز چارتری این است که چارتر کننده خودش مسافر دارد و معمولاً برای مقاصد گردشگری، زیارتی و آژانس‌ها بهره ببرد.

وی ادامه داد: این در حالی است که نباید یک نفر، چون پولدار است، صندلی‌های پرواز را پیش‌خرید کند و به هر نرخی بخواهد به مردم بفروشد.

اسلامی تصریح کرد: ما با موضوع چارتر‌های این چنینی برخورد کردیم و قاطعانه اجازه نمی‌دهیم که کسی سد را بشکند و وضعیت رنج آور گذشته را در قیمت بلیت هواپیما ایجاد کند.

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: صندلی‌های پرواز‌های برنامه‌ای از سوی ایرلاین در سایت فروش خود و آژانس‌های طرف قرارداد باید عرض شود و مردم طبق نرخ اعلام شده بلیت شان را می‌خرند.

وی یادآوری کرد: آژانس‌هایی هم که تور دارند در زمان مجاز به فعالیت با رعایت ضوابط بهداشتی کرونایی می‌توانند با خرید صندلی از همان پرواز برنامه‌ای پاسخگو باشند، در غیر این صورت یک پرواز دیگر را می‌توانند چارتر کنند.

حجم ویدیو: 4.52M | مدت زمان ویدیو: 00:01:23
بیشتر بخوانید
ارسال نظر