کد خبر 514581

از سوی وزیر راه؛

زمان تحویل واحد‌های مسکن ملی اعلام شد

اسلامی از تحویل واحد‌های مسکن ملی در اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  باشگاه خبرنگاران، محمد اسلامی وزیر راه وشهرسازی در  پاسخ به این سوال که عیدی شما به مردم برای سال ۱۴۰۰ چیست؟، گفت: نکته مهم در این رابطه آن است وعده‌های که داده‌ایم را بتوانیم اجرایی کنیم.

او با بیان اینکه ما باید در سال ۱۴۰۰به گونه‌ای حرکت می‌کنیم که از اردیبهشت ماه پروژه‌های طرح ملی مسکن به ترتیبی که شروع شده به بهره برداری برسانیم، افزود: در اجرای این طرح‌ها مردم خود بیشتر تلاش کرده‌اند و با تکمیل آورده‌های خود می‌توانند واحدیشان را در برخی از استان‌ها و مناطق تحویل بگیرند و سختی‌های که بسیاری از متقاضیان در بحث مسکن کشیده‌اند را کاهش دهیم.

اسلامی با بیان اینکه طرح فاصله گذاری ۵۰ درصد در ناوگان حمب ونقل عمومی هیچ تغییری نکرده است، گفت: امسال اعلام کرده‌ایم مشکلی وجود ندارد که در ناوگان اتوبوسرانی مادر کودک و یا پدر کودک در کنار هم بنشینند.

او تاکید کرد: اگر خانواده فرزند و مادر و پدر در کنار هم بنشینند در بخش هوایی و ریلی مشکلی وجود ندارد و مانعی در این بخش دیده نمی‌شود.

اسلامی همچنین درباره آخرین وضعیت راه‌ها هم گفت: افزایش تردد با تمهیداتی که وضعیت راه‌ها در ایام نوروز از ۲۰ اسفند در سازمان راهداری کلید خورده و به صورت مرتب و شبانه روزی وضعیت راه‌ها پایش می‌شود.

او ادامه داد: سازمان راهداری اقدامات لازم در ارتقای وضعیت راهداری ها را انجام داده است و آمار‌ها هم نشان می‌دهد که میزان تردد جاده ما نسبت به نوروز ۹۸ که یک شرایط عادی بود ۳۸ درصد کاهش یافته است.

او با بیان اینکه آمار‌ها و همچنین وضعیت تردد‌ها در جاده‌ها نشان می‌دهد که استقبال مردم از ناوگان عمومی نسبت به سال افزایش داشته است، افزود: این استقبال نشان می‌دهد که مردم بر اساس دستورالعمل های بهداشتی الگوی سفرشان را انتخاب کرده اند و امیدوار هستیم با همین شیوه‌ای مشاهده می‌کنیم سفرها به خوبی انجام شود.

اسلامی تاکید کرد: امیدواریم مردم با رعایت تمامی دستورالعمل های بهداشتی مانع از شیوع ویروس کرونا شویم.

او اظهار کرد: به مردم توصیه می‌کنیم در این شرایط از انجام سفر‌های غیر ضروری خودداری کنند.

اسلامی تصریح کرد: هیچ شرکت حمل ونقل و یا راننده‌ای حق ندارد یک مسافر اضافه‌ در بین راه و یا در پایانه‌ها سوار کنند و در صورت مشاهده تخلف با آن‌ها برخورد می‌شود و یا مجوز آن‌ها لغو خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر