کد خبر 510749

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

واحدهای نوساز تهران چند؟/ کاهش شدید معاملات آپارتمان نوساز

گزارش پیش رو به بررسی قیمت واحدهای نوساز که طی یک ماه اخیر نیز کاهش شدیدی داشته است می‌پردازد.

اقتصاد آنلاینسیده زهرا محمودی؛ براساس اطلاعات موجود در سامانه اطلاعات بازار املاک ایران، معاملات واحدهای نوساز طی یک ماه اخیر کاهش شدیدی داشته است و از 2هزار معامله صورت گرفته فقط 71معامله مربوط به واحدهای نوساز بود؛ برخلاف واحدهای نوساز تعداد آپارتمان‌های یک ساله که در این مدت معامله شد، تقریبا 700معامله بود و بیش از یک سوم معاملات مسکن در بهمن و اوایل اسفند را از آن خود کرد. در ادامه این گزارش به بررسی قیمت تعدادی از واحدهای نوساز که طی یک ماه اخیر در تهران معامله شده است خواهیم پرداخت.

لازم به ذکر است که قیمت‌ها بر اساس معاملات انجام‌ شده طی یک ماه اخیر (بر اساس آمار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور) است. اقتصادآنلاین دخل و تصرفی در قیمت‌های درج‌ شده ندارد و این جدول فقط نمونه‌ای از خرید و فروش‌ آپارتمان‌های نوسازی است که طی یک ماه اخیر در تهران انجام شده و به طور مطلق بیانگر میانگین قیمت مسکن در محله‌های یادشده نیست.

واحدهای نوساز تهران چند

در ابتدا گفتنی است که واحدهای نوساز به طور کل قیمتی بالاتر از متوسط قیمت مسکن در هر محله دارد؛ اما عوامل دیگری چون متراژ، کوچه، خیابان، نور، تعداد طبقات در هر واحد و... نیز در تعیین قیمت مسکن برای واحدهای نوساز نقش دارد.

شهرک راه آهن محله‌ای در منطقه22 و غرب تهران است؛ یک واحد آپارتمان 300متری و نوساز در این محله با قیمت 45میلیون تومان در هر متر مربع معامله شد؛ توحید نیز از دیگر محله‌های غرب تهران در منطقه2 است که قیمت مسکن برای معامله یک دستگاه آپارتمان 170متری و نوساز در آن 9میلیارد تومان بود.

پاسداران محله‌ای در شرق تهران است که متوسط قیمت مسکن در آن از سایر محله‌های شرقی تهران بالاتر است و این قیمت هرچه به منطقه یک نزدیک شویم، افزایش دارد. یک واحد 550متری و نوساز در آن با قیمت 131میلیون تومان در هر متر مربع به فروش رفت. همچنین یک خانه 150متری در تهرانپارس (از دیگر محله‌های شرق تهران) متری 38میلیون و 666هزار تومان معامله شد.

منیریه از محله‌های جنوبی تهران است و قیمت یک واحد 79متری و نوساز در آن 2میلیارد و 200میلیون تومان بود. واحدی 186متری در دروازه شمیران نیز متری 39میلیون و 700هزار تومان به فروش رسید.

واحدی 138متری در تهران نو متری 37میلیون و 391هزار تومان، یک خانه 77متری در عباس آباد متری 33میلیون و 766هزار تومان و یک دستگاه آپارتمان 531متری در چیذر متری 135میلیون و 292هزار تومان معامله شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۴ ۱

  قیمت ها خیلی ارزان باید به متری ۲۰۰ میلیون برسد تا کی این وضعیت اتفاق بیفتد خداوند متعال کمک کن بشری ۵۰ سال عمر داره چیکار می کنه

 • کامیار
  ۶ ۱

  فقط دوتا قانون مستحکم میخواد یکی هر کدملی یک خانه یعنی اگر کسی خونه دوم یا سوم داره باید نصفشو مالیات بده و دومیش اینکه هرسند تازه ای که زده میشه نشه به نام دیگری زد و خرید و فروش کرد تا ده سال یعنی دلال بازی تموم براحتی قیمت ملک شصت درصد کاهش میابد

 • بیچاره
  ۵ ۰

  الان قیمت زدی متری 131ملیون ینی چی؟؟ خجالت بکشید با این اخبارتون. واقعا چیو میخوایی بگی؟؟ بگی نصف مردم ایران نمیتونن حتی 1متر خونه بخرن.؟؟؟ آغا از مسکن بکشید بیرون

 • یک فرهنگی
  ۱۲ ۱

  این آمار نجومی چیه اعلام میکنید!؟
  چرا با این چرندیات قیمت مسکن را دستکاری میکنید!؟
  اخلاق رسانه ای هم چیز خوبیه!!

 • ناشناس
  ۵ ۰

  خوش بحال رییس دولت بااین قیمتها دیگه کی زن میگیره وکی بچه دارمیشه وکی پدربزرگ ومادربزرگ

 • شهروند
  ۰ ۰

  باسلام. اقا شما خودت شدی جز جاهایی که تبلیغات منفی میکنه.
  اپارتمان با قیمت متری حداکثر 6 میلیون تومن ساخته میشه.
  14 میلیون هم برای سهم زمینش
  .
  یک اپارتمان صد متری حداکثر باید متری 20 میلیون باشه یعنی
  100 متر رو بشه 1.5 تا 2 میلیارد در انواع مناطق 22 گانه تهران خرید.( جنوب و غرب 1.5
  شمال و شرق 2