کد خبر 510664

با رای نمایندگان مجلس؛

دولت مکلف به عرضه تسهیلات مسکن برای ایثارگران شد

نمایندگان مردم در مجلس دولت را مکلف کردند تسهیلات لازم برای تحقق هدف قانون مبنی بر تامین مسکن تعداد هفتاد هزار نفر مشمولان ماده(۳) مکرر قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را تامین کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت،  نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه 13 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال 1400، با بند (ز) تبصره 16 این ماده واحده موافقت کردند. 

براساس ردیف 1 بند (ز) تبصره 16؛ دولت و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلفند در اجرای ماده(62) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت(2)، تسهیلات لازم برای تحقق هدف قانون مبنی بر تامین مسکن تعداد هفتاد هزار نفر مشمولان ماده(3) مکرر قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را تامین کنند. یارانه سود تسهیلات مذکور از ردیف 131600 جدول شماره(7) این قانون تامین می شود.

همچنین در جزء الحاقی تبصره 16 آمده است؛ ایثارگرانی که در سنوات گذشته از تسهیلات ارزان قیمت تا سقف دویست و پنجاه میلیون ریال بهره مند شده و تا پایان سال 1399 تسویه حساب نموده اند، به شرط خرید یا ساخت مسکن جدید از تسهیلات مسکن ارزان قیمت ایثارگری این قانون بهره مند شوند. یارانه سود این تسهیلات از ردیف مربوطه تامین می شود.

بند الحاقی 1 این تبصره صراحت دارد؛ دولت و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلفند در اجرای بند(الف) ماده(89) قانون برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران و با رعایت ماده(62) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) تسهیلات لازم برای تحقق هدف قانون مبنی بر تامین مسکن پنجاه هزار نفر از رزمندگان دارای حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه و آزادگان با حداقل سه ماه اسارت را تامین کنند. یارانه سود تسهیلات مذکور از ردیف 111187 جدول شماره(7) این قانون تامین می‌شود.

همچنین در بند الحاقی 2 نیز ذکر شده؛ تا سقف شش هزار و هشتصد میلیارد ریال تسهیلات بانکی جهت تغییر کاربری شناورهای ترالر به کشتی های پشتیبانی صیادی به سازمان شیلات اختصاص می یابد.

در بند الحاقی 3 نیز آمده است؛ کلیه قوانین و مقررات مغایر با این تبصره در سال 1400 موقوف الاجراء می‌باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر