کد خبر 504143

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

قیمت مسکن در محله طرشت تهران/ کاهش قیمت‌ها به علت رکود بازار

واحدهای نوساز در محله طرشت تهران از متری ۳۰میلیون تومان و واحدهای قدیمی‌تر نیز از متری ۲۵میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود.

اقتصاد آنلاین – سیده زهرا محمودی؛ طرشت یکی از محله‌های غرب تهران در منطقه2 شهرداری است؛ قیمت مسکن در این محله در بازه متفاوتی قرار داد؛ برخی از واحدهای آن از متوسط قیمت مسکن در تهران گران‌تر و برخی نیز از متوسط قیمت مسکن در تهران ارزان‌تر است؛ سن بنا، کوچه و خیابان، امکانات آپارتمان و... در تعیین قیمت مسکن موثر است.

گفتنی است؛ قیمت مسکن در محله طرشت از سایر محله‌های منطقه2 تهران کمی ارزان‌تر است و واحدهایی با قیمت پایین نیز در آن معامله می‌شود. متوسط قیمت مسکن در منطقه2 طی دی ماه 44میلیون و 970هزار تومان در هر متر مربع بوده است؛ این در حالی است که گران‌ترین واحدهای طرشت با این قیمت به فروش می‌رسد.

یک کارشناس مشاور املاک در محله طرشت در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: قیمت مسکن در طرشت برای واحدهای نوساز از متری 30میلیون تومان و واحدهای قدیمی‌تر نیز از متری 25میلیون قیمت‌گذاری می‌‎شود. برای مثال یک واحد آپارتمان 70متری و نوساز در این محله، متر ی31میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. قیمت یک خانه 109متری و 10سال ساخت در خیابان سلطان محمدی طرشت متری  28میلیون تومان اعلام شد. واحدی 80متری و 10سال ساخت در لطفعلی خانی نیز متری 27میلیون تومان به فروش می‌رسد.

وی در پایان اظهار داشت: قیمت مسکن در طرشت روندی کاهشی در پیش گرفته اما این کاهش به علت رکود بازار و نیاز فروشنده به پول واحد بوده است؛ به عبارت دیگر قیمت مسکن کاهش نداشته اما چون بازار در رکود است و کسی واحدی نمی‌خرد، برخی مالکان که نیاز به فروش آپارتمان دارند، خانه را با قیمتی پایین‌تر به فروش می‌رسانند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • کامیار
  ۷ ۲

  فقط دوتا قانون مستحکم میخواد یکی هر کدملی یک خانه یعنی اگر کسی خونه دوم یا سوم داره باید نصفشو مالیات بده و دومیش اینکه هرسند تازه ای که زده میشه نشه به نام دیگری زد و هرید و فروش کرد تا ده سال یعنی دلال بازی تموم براحتی قیمت ملک شصت درصد کاهش میابد

 • ناشناس
  ۲ ۱

  من الان یه واحد دارم فول امکانات بهترین جا .زیر قیمت زیاد هم خریدار نداره .عاقبت دلالان وسود جویان ومحتکران سکته خواهند کرد همین روزها

 • ساغر
  ۲ ۰

  متاسفانه دلالان با قولنامه معاملات ناصحیح و غیروجدانی خودشون رو انجام میدهند باید پروانه محل معاملات املاک به افراد با مسئولیت سنگین تر واگذار شد