کد خبر 501742

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

خانه‌های نقلی منطقه ۵ تهران چند؟

گزارش پیش رو به بررسی قیمت آپارتمان‌های کوچک که طی پاییز سال جاری در تهران معامله شده است، می‌پردازد.

اقتصاد آنلاینسیده زهرا محمودی؛  منطقه5 یکی از مناطق شهرداری تهران در غرب این شهر است. این منطقه متقاضیان زیادی برای خرید و فروش مسکن دارد و از مناطق پر معامله تهران محسوب می‌شود. قیمت مسکن در منطقه5 باتوجه به محله‌ای که ملک در آن قرار دارد، متراژ، سن بنا، مصالح به کار گرفته‌شده در ساختمان و... متفاوت است؛ اما قیمت مسکن در غالب محله‌های این منطقه بالاتر از متوسط قیمت مسکن در تهران است.

باتوجه به متوسط قیمت مسکن در منطقه5 و نیز افزایش قیمت مسکن در تهران خرید آپارتمان‌های متراژ بالا در این منطقه رقمی بزرگ خواهد بود؛ از این رو بسیاری تمایل دارند تا واحدهایی با متراژ پایین خریداری کنند. در ادامه این گزارش به بررسی قیمت واحدهای نقلی که در پاییز امسال در منطقه5 شهرداری تهران صورت گرفته است خواهیم پرداخت.

لازم به ذکر است که قیمت‌ها بر اساس معاملات انجام‌ شده طی پاییز سال جاری (بر اساس آمار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور) است. اقتصادآنلاین دخل و تصرفی در قیمت‌های درج‌شده ندارد و این جدول فقط نمونه‌ای از خرید و فروش‌های واحدهای نقلی است که طی پاییز در منطقه5 تهران انجام شده و به طور مطلق بیانگر میانگین نرخ مسکن در محله یادشده نیست.

پونک، جنت آباد، شهر زیبا، بیمه، شهرک کوهسار، شاهین، سازمان برنامه و... از محله‌های معروف در منطقه 5 شهرداری تهران محسوب می‌شود که قیمت مسکن در هر یک از آنان متفاوت است. واحدی 56متری و 14سال ساخت در پونک متری 28میلیون و 751هزار تومان معامله شد. همچنین یک خانه 50متری و 25سال ساخت در جنت آباد متری 36میلیون و 949هزار تومان به فروش رسید.

یک خانه 57متری و 14سال ساخت در شهرزیبا متری 30میلیون و 112هزار تومان، واحدی 50متری و 13سال ساخت در بیمه متری 35میلیون و 356هزار تومان، یک دستگاه آپارتمان 51متری و 15سال ساخت در باغ فیض متری 35میلیون و 356هزار تومان و واحدی 52متری و 11سال ساخت در شهرک کوهسار متری 27میلیون و 307هزار تومان معامله شد.

برای خرید واحدی 55متری و 11سال ساخت در کن 21میلیون و 943هزار تومان در هر متر مربع هزینه پرداخت شده است. هزینه مورد نیاز جهت معامله واحدی 54متری و 19سال ساخت در شهران نیز یک میلیارد و 440میلیون تومان بوده است.

یک دستگاه آپارتمان 55متری و 3سال ساخت در سازمان برنامه متری 33میلیون و 964هزار تومان معامله شد. قیمت یک خانه 52متری و 18سال ساخت در محله شاهین نیز یک میلیارد و 930میلیون تومان بود.

خانه‌های نقلی منطقه ۵ تهران چند؟

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  باسلام لطفاً یفکری به مناطق محروم شهرستان کهگیلویه دهدشت وتوابع آن بکنید که خانه فرسوده دارند که باید از نظر شهرداری کهگیلویه باید در صورت بازسازی یا تعمیرات چند متر عقب نشینی کنند یک خانه 80 متری

 • ناشناس
  ۴ ۲

  خوب که چی؟خوش بحال اوناییکه میتونن و میخرند.و بد بحال ما که نمیتونیم بخریم حالا دلتان شاد شد

 • کامیار
  ۶ ۱

  فقط دوتا قانون مستحکم میخواد یکی هر کدملی یک خانه یعنی اگر کسی خونه دوم یا سوم داره باید نصفشو مالیات بده و دومیش اینکه هرسند تازه ای که زده میشه نشه به نام دیگری زد و هرید و فروش کرد تا ده سال یعنی دلال بازی تموم براحتی قیمت ملک شصت درصد کاهش میابد